Всесвітній День поезії відзначають сьогодні в світі

  Всесвітній День поезії відзначають сьогодні у світі. Вперше його відсвяткували 11 років тому, в Україні відзначають з 2004-го. Його заснувала Організація Об’єднаних Націй, щоби привернути увагу до творчості сучасних поетів. Про українську поезію розлогіше Ксенія Дворнікова.

  Ксенія Дворнікова, 5 канал: "Час тих, чия душа говорить віршами. Всесвітній день поезії відзначають сьогодні в Україні. Цьому святу лише кілька років, тому воно ані серед читачів, ані серед самих поетів популярності не набуло".

  Від знімальної групи про День поезії почув поет Іван Драч. Він пише вірші вже півстоліття. За цей час ставлення до поезії та поетів у Радянські часи та нині відчутно змінилося, каже письменник. Ще кілька десятків років тому вони збиралися та читали свої витвори слухачам, нині ж поезією цікавляться дедалі менше.

  Кілька днів тому вийшла друком третя збірка молодої поетеси Ганни Федорович. Перший вірш дівчина написала у 5-ть років, першу збірку видала у 16-ть. Друкується поетеса за власний рахунок та не у столиці - бо видавати книжки у Києві чи не втричі дорожче. Заробити на прожиття своїм талантом дівчина вже навіть не прагне.

  Влаштовувати поетичні вечори та читання творів українським поетам майже ніде. Щоби донести вічне та прекрасне до слухчів та колег по перу, письменники йдуть у книгарні та арт-кафе.

  До бібліотеки по вірші молодь заходить дедалі рідше. Якщо і питають поезію - то лише за шкільною програмою. Найголовнішим ворогом книжок друкованих стали віртуальні. 

  До поезії неоднаково ставляться люди різного віку. Зацитувати можуть лише Шевченкові вІрші, школярі ж навіть їх не пам’ятають.

  Ксенія Доврнікова, Срегій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Битва за приміщення в середмісті Києва
  Наступний матеріал
  Cьогодні останній день Українського тижня моди
  Теги:
  Loading...