Будівництво транспортної розв’язки на Поштовій площі призупинено

  Будівництво транспортної розв’язки на Поштовій площі призупинив Держгірпромнагляд. Причина - нехтування правилами охорони праці. Проте, попри заборону, реконструкція Поштової площі - у розпалі. На будівництві переконують: усі недоліки усунули. То ж чи безпечно нині на Поштовій - перевіряли журналісти "5 каналу".

  Не огороджені небезпечні зони, незакріплені електрокабелі, які просто лежать у воді, неправильне зберігання газових та кисневих балонів. Такі грубі порушення охорони праці виявили на будівництві транспортної розв’язки фахівці Держгірпромнагляду.

  Слайд: "У зв’язку з наявністю грубих порушень законодавства з охорони праці заборонено виконання будівельних робіт на об’єкті. Притягнуто до адміністративної відповідальності виконроба та начальника дільниці."

  Із офіційного сайту територіального управління Держгірпромнагляду. Проте у будівельників інша думка.

  Павло Головань, відповідальний за охорону праці: "Ви що. на такому місці зупинить будівництво. Ви бачите, що робиться".

  Відповідальний за охорону праці на будівництві не приховує: порушення дійсно є. Більше того, знають і про приписи управління. Проте переконують: більшість з них - провина самих будівельників. Мовляв, не всі носять каски. Про решту виправдовуються просто: перевірка нагрянула не вчасно.

  Павло Головань, відповідальний за охорону праці: "Там було того, що дощ пройшов і не встигли. Вони на той час були виключені чи шо. Ну не підвіщені були, ну".

  Нині ж переконують життю робітників нічого не загрожує. Натомість наша знімальна група переконується у протилежному. Ось на цій ділянці працює бульдозер. Упритул ходять пішоходи та їздять авто. Від каміння та обриву їх оберігають лише ось ці дошки. Поряд із будівельниками працюють і археологи. Вони про заборону і не чули.

  Поки робітники працюють - археологи відкопують з ґрунту людські кістки та господарське приладдя. Кажуть - нині натрапили на могильник 18 століття. Проте на цьому зупинятися не збираються. Оскільки очікують  цікавіші знахідки.

  Сергій Тираненко, науковий співробітник Центру археології Києва: "Тут була ширфовка близько до вулиці Боричевого узвоза і вона показала наявність шарів 13 століття. Принаймні і дуже цікава тут ситуація можливо тут було русло. Вони будуть робити цей перехід, а ми під цей час будемо робити археологічні дослідження стаціонарні".

  Перевірити свої здогадки археологи мали б раніше. Те чому змушені працювати пліч-о-пліч з будівельниками пояснюють просто.

  Сергій Тираненко, науковий співробітник Центру археології Києва: "Ви знаєте це практика останніх 20 років. Звичайно спочатку ми працюємо, а потім будівельники. Але як показує практика ми працюємо паралельно".

  Своє право заморозити будівництво археологи використовувати поки що не збираються. Натомість у Держ-гір-пром-нагляді налаштовані рішуче зупинити будівництво.

  Наталя Гончарова, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ціни на хліб у Києві можуть зрости
  Наступний матеріал
  "Жеч Посполита" визнала, що помилилася повідомляючи про сліди вибухових речовин в уламках літака Качинського
  Теги: