Робота за кордоном
Робота за кордоном 5 канал

Блогер розповів про ризики для українських заробтічан-нелегалів за кордоном

Читайте по-русски
Експерти попереджають: політика розвинених держав націлена на працевлаштування своїх громадян

Заробітчан за кордоном знов ошукали: роботодавець відмовився оплачувати оговорену суму, замість цього залякуючи депортацією з країни. Опинившись у пастці, люди звернулись до відомого блогера, але він з власного досвіду констатував – навіть попри те, що це відома в Польщі компанія, замість заробітку українців можуть ще й оштрафувати за нелегальну роботу. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

"Їм роботодавець не виплачує всіх коштів, тобто заробили вони одну суму, їм сплатили 30% з загальної суми, а інше не хоче сплатити, а змушує працювати далі, відповідно далі накопичувати борг по зарплаті. В Польщі, якщо страж гранична робить перевірку і виявляється, що люди працюють нелегально, то у них заборона в’їзду в Шенгенську зону мінімум на пів року", – пояснює блогер Олександр Матвєєв.

Експерти кажуть: навіть працюючи за кордоном офіційно, громадяни України стикаються з соціальним супротивом, бо політика розвинених держав націлена на працевлаштування своїх громадян, а українці ризикують втратити соціальні гарантії у своїй країні, проте не отримати бажане в країнах ЄС. Фахівці також зветають увагу, що в Україні з'являється бізнес, націлений на вертикальне зростання співробітників усередині компанії, тож є сенс триматися за своє робоче місце на Батьківщині.

Попередній матеріал
Поствакцинальний імунітет до COVID-19: вчені бачать привід для оптимізму
Наступний матеріал
Закордонні заробітки чи праця в Україні: що радять обрати фахівці
Теги:
Loading...