АрселорМіттал Кривий Ріг
АрселорМіттал Кривий Ріг Depositphotos

"АрселорМіттал Кривий Ріг" зупинить роботу шахти у випадку підвищення ренти на видобуток руди

  Читайте по-русски
  Законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини

  Найбільший у країні металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" буде змушений зупинити роботу своєї залізорудної шахти ім. Артема у випадку підвищення ренти на видобуток залізної руди – відповідно до законопроекту №1210, що внесений на розгляд Верховної Ради. Про це повідомив заступник генерального директора комбінату Володимир Ткаченко, виступаючи на засіданні робочої групи комітету ВР з податкової і митної політики, передає "Мінпром".

  Він зазначив, що запропоновані зміни бази оподаткування при видобутку залізної руди матимуть негативні наслідки: "Якщо держава хоче, щоб переробка сировини становила 100% – то вона буде 100%. Але тоді ми будемо змушені скоротити обсяги видобутку залізорудної сировини. У нас є відкриті кар'єри та шахта, ми будемо змушені заморозити її роботу. Зараз там працює понад тисячу осіб".

  Законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.ч. концентрату, агломерату, окатишів) з вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

  За оцінками консалтингового агентства PriceWaterhouseCoopers, в разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

  Так, частка ренти по відношенню до прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні вона може сягнути 22%.

  Попередній матеріал
  Синоптичне літо триває: у п'ятницю 13-го температура підніметься до +29°С
  Наступний матеріал
  Визволені моряки пояснили, чому не відповіли вогнем під час захоплення
  Теги: