Михайло Фрідман і Петро Авен
Михайло Фрідман і Петро Авен LetterOne

АРМА допомагає Фрідману контролювати активи в Україні – експерт

  Читайте по-русски
  Золотухін звертає увагу на зміну ставлення АРМА до свого найкращого управителя

  Колишній заступник міністра інформаційної політики України, голова "Інституту постінформаційного суспільства" Дмитро Золотухін заявив, що провів аналіз того, як Михайлу Фрідману, наближеному до путіна олігарху, вдається зберегти контроль над активами в Україні. Вагому роль, доводить експерт, в цьому відіграє Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

  Золотухін нагадує, що Київський апеляційний суд підтвердив накладений у жовтні 2023 року арешт 47,85% акцій найбільшого українського оператора зв'язку "Київстар" і 100% компанії, що виробляє мінеральні води (зокрема, "Моршинську") IDS Ukraine. Ухвалу суду було прийнято в межах кримінального провадження проти російського олігарха Михайла Фрідмана 18 грудня 2023, а опубліковано 1 січня 2024.

  Однак, акцентує він увагу, конкурс для передачі активів в управління, який має забезпечити АРМА, вже тривалий час блокується, хоча переможець конкурсу на управління був визначений АРМА аж в березні 2023-го.

  "Гроші, які б держава могла отримувати для фінансування оборони від російської агресії, можуть і досі потрапляти до кишені "альфівців", які спрямовують їх на підтримку агресора", – зазначає голова "Інституту постінформаційного суспільства" .

  Ексурядовець також стверджує, що Фрідман через наближених до нього людей, контролює ТОВ "КУА "Будівельні проекти", що юридично нібито теж управляється АРМА. Тож нині низка об'єктів нерухомості, які знаходяться не тільки у Києві, а і по всій Україні, переходять під фактичний контроль "альфавців".

  Експерт наводить приклад довготривалої битви за бізнес-центр, який знаходиться у столиці за адресою провулок Балтійський, 20. Нещодавно представники Фрідмана потерпіли поразку у суді, але не відмовилися від намагань повернути об'єкт під свій контроль.

  Також Золотухін звертає увагу на зміну ставлення АРМА до свого найкращого управителя – "ЖК Воздвиженка". Декілька років агентство було задоволено управителем, який приніс сотні мільйонів гривень у держбюджет від управління заарештованим майном, але після приходу в АРМА Олени Думи ставлення до "ЖК Воздвиженка" стало різко негативним. Конфлікт навіть вийшов у публічну площину.

  Експерт закликає пильно спостерігати, "щоб АРМА не віддала контроль юридичним особам, афілійованим з "альфівцями". А, такий ризик безпосередньо існує".

  Нагадаємо, що в червні 2023 року голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін звертав увагу українського суспільства, що "український уряд може призначити на ключову посаду з управління російськими активами людину, яка допомагала мочити тоді кандидата, а зараз чинного президента США" в межах "ФСБшної спецоперації Джуліані/Деркача про тотально корумповану Україну".

  У той же час засновник StateWatch Олександр Лємєнов писав у своєму блозі на УП, що "Олена Дума нібито виступала посередником під час вимагання службовими особами топ-рівня з Мінінфраструктури неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за "вирішення питання", яке належить до компетенції зазначеного органу".

  Він також пригадав, що нинішня очільниця АРМА "брала участь у конкурсі на директора НАБУ. Проте їй не вдалося увійти навіть у 20 претендентів – на одному з перших етапів не склала тест на знання законодавства". Також Лємєнов звернув увагу, що "на виконання доручення правління Фонду соцстраху, виконавча дирекція Фонду направила до Нацполіції заяву про вчинення Думою злочину на посаді директора виконавчої дирекції Фонду соцстраху".

  Попередній матеріал
  Ніч терору: росія атакувала українські міста 42 ракетами та 40 "Шахедами"
  Наступний матеріал
  Хлопці чекають на допомогу: збираємо на авто для бійців з 14-ї ОМБр
  Теги:
  Loading...