Рубен Варданян
Рубен Варданян Вікіпедія

18 українських депутатів виступили проти номінації Рубена Варданяна на Нобелівську премію миру

  Читайте по-русски
  У 2022 році Варданяна було внесено до списків санкцій України

  18 депутатів Верховної Ради України підписали колективний лист до Нобелівського комітету із закликом відхилити кандидатуру Рубена Варданяна як номінанта на здобуття Нобелівської премії миру в 2024 році.

  Про це стало відомо увечері 21 квітня, коли на особистих сторінках парламентаріїв у соціальній мережі Facebook почали з'являтися публікації із прикріпленими скан-копіями листа.

  Автори листа декларують: " Ми вважаємо неприпустимим та абсурдним гротеском номінацію на премію Миру людини, яка підтримує тероризм та сепаратизм, замішаний у корупційних скандалах, є спонсором російської агресії на пострадянських територіях та ворогом України".

  За даними українських та міжнародних ЗМІ, парламентарі мають підстави для таких характеристик на адресу Рубена Варданяна.

  У 2019 році 22 депутати Європарламенту ініціювали внесення Варданяна до санкційних списків , як "соратника кремля". Через три роки, в 2022 році, 46 членів Конгресу США внесли Варданяна в проект списку санкцій, поряд з головною пропагандистською московського режиму Маргаритою Симоньян.

  У тому ж 2022 році особистим указом президента Володимира Зеленського Варданян було внесено до санкційних списків України з формулюванням: "Вище керівництво системоутворюючої російської компанії, яке залучено до... підтримки дій, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

  У 2023 році Рубена Варданяна внесли до бази "Миротворець", де зазначено, що Варданян підлягає "негайній передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО".

  "Сьогодні в "Миротворці" – завтра в номінантах на Нобелівську премію. Абсурд!", – написав на своїй особистій сторінці у Facebook депутат від партії "Слуга Народу" Володимир Ватрас.

  "Мені іноді здається, що світ божеволіє. У тому році Дон-дон, цього Варданян, може ще путіна на Нобелівську премію миру надасте? Сюр...", – вторить йому колега Ганна Скороход.

  Автори колективного листа акцентують увагу на тому, що авторами висування Варданяна на здобуття найпрестижнішої премії планети стали саме російські агенти впливу. Про те, що це операція з відбілювання репутацію "людини путіна", яка потенційно могла б скласти конкуренцію Пашиняну, свідчить "запуск" новини в інфопростір російськими першоджерелами – Sputnik і "РБК". Власник останнього, Григорій Березкін – також перебуває під санкціями ЄС, Канади, Британії та Австралії.

  У своєму листі депутати Верховної Ради резюмують: "Ми закликаємо Нобелівський комітет відхилити заявку посібників Варданяна, тому що неможливо служити справі Миру, доведено будучи злочинцем".

  Наразі Нобелівський комітет ніяк не відреагував на лист українських парламентарів.

  Попередній матеріал
  Ворог продовжує наступати на Авдіївському та Бахмутському напрямках – Генштаб
  Наступний матеріал
  На Вінниччині провели в останню путь застреленого поліцейського Максима Зарецького – фото
  Теги:
  Loading...