У Казахстані впала російська ракета

  На території Казахстану впала російська метеорологічна ракета, призначена для збору даних про погоду.

  Ракета МН-300 була запущена з російського полігону "Капустін Яр", розташованого в Астраханській області. Падіння сталося на околиці казахського селища Шунгай вранці у четвер, 27 березня, передає Lenta.ru.

  Як заявив сьогодні міністр оборони Казахстану, відомостей про жертв або постраждалих немає.
  За інформацією видання "Уральская неделя", ракета повинна була впасти в районі Нової Казанки (там розташовано поле падіння для ракет, випущених з "Капустіна Яру"). Однак через збій (стверджується, що сталася відмова рухової установки) вона впала в іншому місці.

  Після цього Міноборони Казахстану прийняло рішення тимчасово заборонити випробовування російських ракет на території республіки.

  Росія експлуатує ряд військових об'єктів в Казахстані. Зокрема, це полігони, що відносяться до "Капустину Яру", а також до Державного льотно-випробувального центру Міноборони РФ. Крім того, Росія орендує в Казахстані космодром "Байконур".

  На початку 2014 року в уряді Казахстану заявляли про намір зменшити площу полігонів, орендованих Росією. Вивільнені землі місцева влада планує віддати під сільське господарство.

  Фото: uralskweek.kz

  Попередній матеріал
  Київський та Московський патріархати почали діалог про об'єднання
  Наступний матеріал
  Джемілєв: кримські татари хочуть провести свій референдум