Фото cerkva.info

Київський та Московський патріархати почали діалог про об'єднання

  В українській православній церкві Московського та Київського патріархатів заявили про початок церковного діалогу та пошук точок дотику для об’єднання.

  Про це заявили речники обох церков на прес-конференції "Церква в умовах інформаційної війни" у відповідь на питання, чи можливе об’єднання церков з урахуванням позиції московського патріархату, згідно з якою глава КП повинен полишити свою посаду, повідомляє Еспресо.TV.

  За словами голови Інформаційно-видавничого управління київської патріархії архієпископа Євстратія (Зорі), умову, яку ставлять патріарху Філарету - "відректися". 

  "Патріарх Філарет сам себе не призначав на цю кафедру. Цей послух на нього поклала церква. І знімати з посади його має тільки церква. Або він сам", - зазначив він.

  Він також заявив, що офіційно оголошено про початок діалогу між церквами.

  "Ми робимо те, що можемо, а завершити це може тільки Бог… Об’єднання станеться так само неочікувано, як і незалежність України. Бо бути єдиними - це природно для церкви", - додав Євстратій. 

  В той же час, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Протоієрей Георгій (Коваленко) зазначив, що зараз ніяких умов немає, а є бажання до об’єднання, до відновлення єдності.

  "Є заклик до повернення до церковного спілкування, якого не було 22 роки. А як це буде відбуватися ми побачимо згодом", - сказав він.

  Георгій також повідомив, що відбулося засідання комісії, яка напрацьовує позицію УПЦ МП з цього приводу. 

  Попередній матеріал
  Космічний корабель “Союз” зістикувався з МКС
  Наступний матеріал
  У Казахстані впала російська ракета
  Теги:
  Loading...