США поставили установку-джерело нейтронів для Харківського фізико-технічного інституту

  Україна та Сполучені Штати підтверджують дотримання своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Сполучені Штати визнають важливість вивезення у 2012 році усіх запасів високозбагаченого урану з території України. Про таке йдеться у спільній заяві МЗС України та США 25 березня.

   В спільній заяві підкреслюється, що вивезення високозбагаченого урану підтвердило роль України як лідера у питаннях ядерної безпеки та нерозповсюдження.  Як частина своєї підтримки цих зусиль Сполучені Штати у 2010 р. взяли зобов’язання співпрацювати з Україною для будівництва установки-джерела нейтронів на базі Харківського фізико-технічного інституту.

  "У цьому місяці будівництво установки було завершено. Обладнана найсучаснішими технологіями для роботи з дотриманням найвищих стандартів безпеки установка забезпечує Україні нові дослідницькі можливості та здатність виробляти ізотопи для промислового та медичного використання на благо українського народу", - повідомляє українське МЗС.

  В спільній заяві підкреслено, що ця установка є уособленням сучасної європейської держави, яку Уряд України прагне побудувати. Для розширення цього важливого співробітництва Сполучені Штати продовжать надавати технічну підтримку для установки-джерела нейтронів у процесі завершення українською стороною встановлення необхідного обладнання, здійснення перевірок та введення установки в експлуатацію так швидко, наскільки це є практично можливим.  

  "Цей  успішний крок відображає широкий спектр співробітництва України та США з ядерної безпеки та нерозповсюдження. Україна і Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацю із запобігання ядерному розповсюдженню шляхом посилення потенціалу України виявляти ядерні матеріали на її кордонах, надавати фізичний захист об’єктам, що мають ядерні або радіоактивні матеріали, та підтримувати відповідну систему експортного контролю з метою досягнення цілей Самітів з ядерної безпеки", - заявляють зовнішньополітичні відомства України та США.

  Попередній матеріал
  Продан: Україна намагається домовитись зі Словаччиною про реверс газу
  Наступний матеріал
  В Києві призначено нового прокурора міста