5.ua

Продан: Україна намагається домовитись зі Словаччиною про реверс газу

  Аби забезпечити енергетичну безпеку країни нова влада займається вирішенням питання реверсного постачання природного газу в Україну з країн Європи, через територію Словаччини в тому числі. Про це 25 березня під час прес-конференції розповів Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

  Міністр наголосив, що зараз є можливість фізичного реверсу до 12 млрд. куб. метрів газу на рік, однак Словацька сторона пропонує підписати Меморандум. Юрій Продан повідомив, що у найкоротший термін буде утворено комісію за участю представників Європейської Комісії, "Укртрансгазу" з метою пошуку компромісу та вирішення питань підписання технічних договорів.

  "Перш за все необхідно провести відповідні процедури та в рамках Договору про Енергетичне Співтовариство виконати вимоги ІІІ енергетичного пакету. Якщо вдасться домовитися з Словаччиною, виходячи з наявності значних надлишкових транспортних потужносте ПАТ "Укртрансгаз", можливо забезпечити потік газу в Україну в обсязі до 60 млн. куб. м на добу (до 20 млрд. куб. м на рік) одночасно із здійсненням гарантованого транзиту газу до Європи", - підкреслив Юрій Продан

  Стосовно майбутніх закупівель газу Міністр повідомив, що вони будуть залежати від угод щодо реверсних поставок газу та відповідних цін на газ.

  Попередній матеріал
  Кримська криза. Перебіг подій
  Наступний матеріал
  США поставили установку-джерело нейтронів для Харківського фізико-технічного інституту
  Теги:
  Loading...