Перший комп’ютер СРСР святкує ювілей

  Перший комп’ютер Радянського Cоюзу - "МЕСМ" - святкує 60-ти річчя. Щоправда, нині від винаходу лишилися тільки кілька електроламп, на яких він працював.

  Комп’ютер науковці розробляли три роки під керівництвом Сергія Лебедєва. Тоді машина виконувала до 3-х тисяч складних математичних операцій за хвилину. Її використовували, зокрема, для розв`язання задач ракетно-космічної галузі. Щоправда, перший комп’ютер був значно більший за сучасні - займав площу у 60 квадратних метрів. Пропрацювала технічна новинка 6 років, після - її передали до Київського політехнічного інституту. Інформацію у машину вводили за допомогою пульта.

  Олександр Палагін, академін НАН України: "Ця машина заклала підвали обчислювальної техніки. Вон вміла те що вміє простий калькулятор, але вона відрізнялась від калькулятора тим що в цих компютерах єбув принцип програмного управління - програма і дані що оброблялися знаходились в одній і тій же пам’яті".

  Віра Бігадн, науковий співробітник Інституту кібернетики: "В 50 годы машину МЕСМ отдали в КПИ для лабораторных работ и по-э\тому это единственные елементы которые остались от этой машины диоды и триоды совершенно по случайному стечению обстоятельств".

  Попередній матеріал
  Американський прапор спустили у Багдаді
  Наступний матеріал
  Стратегію розвитку Києва до 2025 року ухвалила сьогодні Київрада [відео]
  Теги: