Американський прапор спустили у Багдаді

  Американський прапор спустили у Багдаді. Сполучені Штати провели урочисту церемонію виведення військ із Іраку. УСІ американські вояки поїдуть з країни уже за кілька днів. Відповідальність за безпеку в Іраку тепер цілковито на місцевих.

  Війна в Іраку для Сполучених Штатів завершилася. Кампанія, що тривала майже 9 років, коштувала Америці понад чотири з половиною тисячі солдатських життів та майже трильйон доларів. Десятки тисяч вояків зазнали поранень. Загалом на цій війні побували півтора мільйона американців. Остаточне виведення війська з Іраку відзначили символічним спущенням прапору США у Багдаді. На церемонії міністр оборони Сполучених Штатів Леон Панетта заявив, що перетворення у країні варті вкладених людських та матеріальних ресурсів.

  Леон Панетта, міністр оборони  США: "Жодні слова, жодна церемонія не здатна повністю вшанувати ті жертви, які подарували нам цей день. Світ недовго пам`ятатиме чи взагалі забуде про те, що ми тут скажимо. але ніколи не забуде того, що ми тут зробили". 

  Напередодні на військовій базі Форт Брегг у Північній Кароліні Барак Обама оголосив про завершення війни в Іраку. Американський президент подякував  воякам та пообіцяв допомогу ветеранам у працевлаштуванні. Рівень безробіття серед колишніх америкнаських солдатів на два з половиною відсотка перевищує середній показник по Америці. Обама наголосив, що армія США повертається з війни з  високо піднятою головою. Однак багато хто з місцевих мешканціві не погоджуються із американським президентом.

  Хусейн аль Наджар, мешканець Багдада: "Промова Обами завершила вторгнення Штатів, але ми і були проти американського вторгнення. На мою думку, те, що сталося і досі відбувається в Іраку, включно з терактамі і бідністю, стало наслідком присутності США в Іраку. І через них ситуація залишається нестабільною. Америка допомогла тероризму проникнути в Ірак".

  Однак іракці таки вдячні Сполученим Штатам у скиненні Саддама Хуссейна, відомого чисками мусульман шиїтів.

  Кассім Абдулла, мешканець Багдаду: "Щодо іракців - можливо, вони й отримали жаданих змін, але сплатили за них високою ціною вбивств, бідності та сектантського протистояння".

  Останній американський солдат повернеться додому протягом наступних кількох днів. По тому в Іраку залишиться працювати лише охорона дипломатичного корпусу США.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Незалежність Палестини офіційно визнала Ісландія
  Наступний матеріал
  Перший комп’ютер СРСР святкує ювілей
  Теги: