Стратегію розвитку Києва до 2025 року ухвалила сьогодні Київрада [відео]

  Стратегію розвитку Києва до 2025 року ухвалила сьогодні Київрада. Цей документ у найближчі 13 років визначатиме напрямки розвику столиці, зокрема, у економіці, транпорті, інфраструктурі, освіті та культурі. Громадське обговорення Стратегії тривало півроку. Однак досі лишилися невдоволені документом і містяни і депутати. Що обіцяє місту Стратегія розвитку -далі у сюжеті.

  Заторів-менше, парків - більше, ліфти - відремонтовані, дитсадки збудовані. А ще, жодних проблем у галузі ЖКГ, якісна медицина та нові бізнес-центри на Лівому березі. Такою має стати столиця у 202-му, якщо вірити Стратегії розвитку. За документ сьогодні голосувала Київрада.

  Не голосували - бютівці та кличківці. У Стратегії, переконують, багато недоопрацювань. Зокрема, не побачили там збільшення зелених зон. Також занижено динаміку збільшення кількості авто, відповідно, й доріг будуватимуть замало. 

  Тетяна Меліхова, голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді: "У Стратегії прописано, що кількість атомашин на тисячу населення прогнозується десь 400, ті, хто продають машини, кажуть що буде 500. А від цього все і решта залежить: це і парко-місця це і пропускна спроможність проїжджої частини".

  А головне - депутати так і не зрозуміли: за чий рахунок свято - де знайти стільки інвесторів, щоби реалізувати заплановані проекти Стартегії.

  Наталя Новак, депутат Київради, фракція "Удар": "Для того, щоб вирішити проблеми, які запропоновані у стратегії треба більше 80-ти мільярдів євро. Ми розумаємо, що бюджет провалений, ми бачимо, що сьогодні інвестиційний клімат несприятливий. Знайти ці кошти у найближчі роки абсолютно нереально".

  Гроші - будуть, - запевняє голова КМДА Олександр Попов. Щоби знайти мільярди гривень для реалізації документа вже підготували 130 проектів для інвесторів. На інвестиційному форумі, який відбудеться у березні, презентують ще більше. 

  Олександр Попов: "Враховуючи потенціал Києва, я думаю, що таких бізнес-пропозицій може бути і тисяча. Тому що сьогодні ми відпрацюємо пропозиції для великого бізнеса, але великий потенціал - це малий і середній бізнес і тут може бути необмежена кількість таких інвест-пропозицій".
   
  Зокрема, зацікавати інвесторів хочуть  будівництвом бізнес-центрів на Лівому березі Дніпра. Передбачає Стратегія й перенесення адмін-будівель. Однак на це потрібні бюджетні кошти, яких поки що нема. Громадське обговорення стратегії тривало півроку. Усі слушні думки - врахували, кажуть чиновники. Містяни, що пікетують мерію, іншої думки

  Бо пропонували не те, що треба, пояснює Олександр Попов. Стратегія - документ теоретичний. передбачає лише основні напрями розвитку міста. А от втілюватиме її у життя новий Генеральний план до 2025 року. Ухвалити його мали теж до кінця грудня. Там усе має бути прописано більш докладно.
   
  Олександр Попов: "Ваші сигнали, які були, вони привели до того, що ми зараз коригуємо його, враховуючи критику, яка була. І обовязково проведемо громадське обговрення на території районів міста і мікрорайонів, де ми бачимо будівництво якихось обьектів щоби узгодити цей процес".

  У Новому Генплані - суперечливих пунктів ще більше, ніж у Стратегії. Зокрема, не вирішені питання щодо заборони нових зведень у історичній частині міста, зонування території та повернення зелених територій столиці. Утім, на доопрацювання ще є час редагуватимуть документ шонайменше до весни.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Перший комп’ютер СРСР святкує ювілей
  Наступний матеріал
  Новий термінал міжнародного аеропорту "Київ" запрацює вже в квітні
  Теги: