5.ua

Мобільні пристрої можуть стати надтонкими та гнучкими

  Завдяки новій розробці інженерів з Університету Монаша, що в Австралії, мобільні телефони можуть набути революційного нового вигляду: стати надзвичайно тонкими та настільки гнучкими, що їх можна буде друкувати на одязі. Про це 7 травня повідомляє Monash University.


  Вчені розробили так званий "спейсер" -  нанолазер, що створює промінь світла завдяки вібрації вільних електронів, а не завдяки електромагнітній хвилі, як у традиційному лазері. Оскільки "спейсер" працює із нановеличинами, розмір його також може бути надзвичайно малим. 

  Іншою перевагою пристрою над розробленими раніше лазерами є те, що він створюється із вуглецю та графену, а не із золотих та срібних наночастинок, говорить головний розробник Чанака Рупасінгхе. 

  "Використання вуглецю означає, що наш "спейсер" буде більш стійким та гнучким, зможе працювати за високих температур, а також буде дружнім до довкілля", - говорить дослідник. 

  Графен та вуглецеві нанотрубки, із яких складається новий пристрій, більш ніж у сто разів міцніші за сталь та можуть проводити тепло і електричний струм краще за мідь, а також витримують високі температури. Крім того, графен та вуглецеві трубки, як виявили дослідники, можуть взаємодіяти та передавати один одному енергію оптичними засобами - за допомогою світла. Такий тип передання енергії є дуже ефективним та енергозберігальним, стверджують розробники. 

  Очікується, що "спейсери" можна буде використовувати у таких приладах на основі транзисторів, як мікропроцесори, карти пам’яті та дисплеї.
  Попередній матеріал
  Атмосферний фронт з Європи несе тепло до всієї України
  Наступний матеріал
  Сепаратисти погрожують взяттям полонених у разі захоплення їх прихильників