Лабораторія
Лабораторія 5 канал / Час. Підсумки тижня

Звіт США підтвердив можливість витоку COVID-19 з лабораторії в китайському Ухані – WSJ

  Читайте по-русски
  ВООЗ нині не може змусити Китай оприлюднювати більше даних про походження COVID-19

  У звіті про походження COVID-19, який підготувала національна лабораторія уряду США, зроблено висновок, що гіпотеза про витік вірусу з китайської лабораторії в Ухані є правдоподібною і заслуговує на подальше розслідування. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, ознайомлені із засекреченим документом.

  За інформацією видання, дослідження було підготовлене у травні 2020 року Національною лабораторією Лоуренса Лівермора в Каліфорнії, і на нього посилався Державний департамент, коли проводив розслідування щодо походження пандемії протягом останніх місяців адміністрації Дональда Трампа.

  Люди, знайомі з дослідженням, повідомили виданню, що дослідження було підготовлено "Z-підрозділом" Лоуренса Лівермора, яке є його розвідувальним підрозділом.

  Зазначається, що Лівермор володіє значним досвідом у біологічних питаннях і його оцінка ґрунтувалася на геномному аналізі вірусу SARS-COV-2, який викликає COVID-19.

  Так, вчені аналізують генетичний склад вірусів, щоб спробувати визначити, як вони еволюціонували та поширювалися серед населення.

  Наразі розвідка США розглядає два ймовірних сценарії походження коронавірусу:

  1. Вірус виник унаслідок аварії в лабораторії.
  2. Вірус виник унаслідок контакту людини з інфікованою твариною.

  Директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан заявив, що організація не може змусити Китай оприлюднювати більше даних про походження COVID-19, додавши, що він запропонує дослідження, необхідні для розуміння того, звідки вірус виник на "наступному рівні".

  Як повідомляв 5.UA, у ЄС заявили, що Росія та Китай підривають довіру до західних вакцин

  Додамо, у світі станом на ранок 8 червня зафіксовано понад 174,3 млн випадків зараження коронавірусом, з них – понад 3,7 млн летальних, одужали вже більше як 157,6 млн осіб.

  Попередній матеріал
  "ЄС" – у трійці політсил із найбільшою підтримкою виборців, "Слуга народу" втратила одноосібне лідерство – КМІС
  Наступний матеріал
  Коли Європа підтримує власну економіку і допомагає підприємствам, Україна підвищує податки – Neweurope
  Loading...