Зоною відчуження оголосила японська влада радіус навколо "Фукусіма-1"

  Зоною відчуження оголосила японська влада двадцяти-кілометровий радіус навколо АЕС "Фукусіма-1". Відтепер перебувати на забороненій території можна лише за спеціального дозволу влади. Раніше з двадцяти-кілометрової зони навколо АЕС евакуювали близько вісімдесяти тисяч людей. Проте, не усі родини погодилися залишити свої домівки. Тепер їх відселять примусово.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми разом із муніципальною владою вирішили оголосити двадцятикілометрову зону - відчуженою згідно з основним японським законом щодо контрзаходів під час екстрених ситуцій".

  Тим, хто недослухається - загрожуватимуть санкції. Зокрема, можуть притягти до суду. Про вагомість запобіжного заходу говорить і візит прем`єра Наото Кана до префектури Фукусіма, де розташована аварійна АЕС. Він особисто зустрівся з евакуйованими, щоби переконати їх не повертатися додому без дозволу влади. Постраждалі, зі свого боку попросили прем"єра щонайшвидше стабілізувати ситуацію на атомнй станції.

  Тим, хто живе у тридцятикілометровій зоні, влада рекомендує менше перебувати на повітрі. А за можливості - переїхати подалі від станції. Усім, кому через радіацію довелося полишити домівки, компанія-оператор станції почала виплачувати компенсації від дев`яти до дванадцяти тисяч доларів. Влада обіцяє допомогти Токіо електрик Пауер з виплатами. Для цього створять спеціальний фонд.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Ми виконуватимемо усі пункти плану. Країна впорається з кризою на станції".

  При цьому Наото Кан зазначив, що ситуація на "Фукусімі-1" все ще не стабільна. Напередодні, з`ясувалося, що рівень радіоактивних речовин у морській воді біля узбережжя  перевищує норму у двадцять тисяч разів. Радіація в океан просочувалася через тріщини другого енергоблока. Спеціалістам удалося скоротити витік ще два тижні тому. Проте, радіоактивні речовини все ще потрапляють в океан. 

  Хідехіко Нішіяма, представник агентства з ядерної та прмислової безпеки: "Ми постійно стежимо за ситуацією, але поки що не можемо виявити інші джерела витоку радіоактивної води. Зараз дуже важливо охолоджувати паливні стрижні, тому воду продовжують закачувати".

  Ситуацію на аварійній станції відстежують за допомогою двох роботів. Вони працюють на дистанційному управлінні і здатні відчиняти двері у приміщеннях енергоблоків. А головне, фіксувати усе на відео та оцінювати рівень радіації.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  4 рідкісних білих левенят народилися в зоопарку Белграда [відео]
  Наступний матеріал
  Горан Брегович в Україні [репортаж, відео]
  Теги: