radiosvoboda.org

Зняття санкції та повна компенсація – Путін назвав умови для відновлення угоди про утилізацію плутонію

  Раніше сьогодні, 3 жовтня, Путін розпорядився призупинити укладену з США угоду про утилізацію плутонію

  Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект, в якому містяться вимоги до США, виконавши які буде відновлено угоду між РФ і США про утилізацію плутонію, що була припинена Москвою сьогодні, 3 жовтня, повідомляє видання "ЛІГАБізнесІнформ".

  Згідно з наведеним текстом документу, президент РФ може відновити дію домовленості, якщо США скасує "акт Магнітського", скасує всі санкції щодо Росії, а також компенсує Росії втрати від цих санкцій, включаючи "втрати від введення вимушених контрсанкцій щодо Сполучених Штатів Америки".

  Зазначається, що всі згадані заходи в законопроекті названі "недружньою політикою" США щодо Росії. Ще однією умовою для відновлення дії угоди по плутонію в законопроекті зазначено "скорочення військової інфраструктури і чисельності військ США на території країн НАТО, що вступили до Альянсу після 2000 року".

  Раніше сьогодні, 3 жовтня, Путін розпорядився призупинити укладену з США угоду про утилізацію плутонію, який не є необхідним для потреб оборони, у зв'язку із "недружніми діями США щодо РФ". Відповідний указ російського президента №511 було опубліковано на офіційній сторінці правової інформації Росії.

  За угодою у США і в Росії передбачалося будівництво заводів, які мали займатися утилізацією – США займається своїм збройовим плутонієм, Росія – своїм. При цьому будівництво заводів у РФ мало відбуватися коштом США. Запланована сума – до $400 млн. За даними ЗМІ РФ, Росія встигла отримати близько $240 млн із них.

  Нагадаємо, США допускають введення нових санкцій проти Росії.

  Попередній матеріал
  Деканоідзе анонсувала зміни у законі про дорожній рух та Нацполіцію
  Наступний матеріал
  У Нацполіції розповіли про створення спеціального "укріпленого" патруля в Києві

  США допускають введення нових санкцій проти Росії

  Держдеп США не визнав заборону Меджлісу кримськотатарського народу

  Керрі: Величезна недовіра між США і РФ може зупинити обговорення врегулювання в Сирії

  НАТО і США відреагували на доповідь про причини катастрофи МН17

  Політичний аналітик: Самовпевненість Путіна приведе його до Гааги

  Екс-депутат Держдуми: На цей момент зниження напруги на сході України Путіну невигідне