Зміни до правил конклаву розглядає Бенедикт XVI

  Зміни до правил конклаву - обрання нового папи - розглядає Бенедикт XVI. Нововведення чинний понтифік може запровадити до своєї відставки, 28 лютого, заявив речник Ватикану. Йдеться про можливість провести зібрання кардиналів раніше, аніж дозволено чинним статутом - а саме до 15-го березня. Головна причина змін - дати змогу новому понтифіку підготуватися до Великодня. Римо-католики відзначатимуть Воскресіння Христове 31 березня.

  Бенедикт XVI - готується відмовитися від престолу та розробляє новий плацдарм для обрання власного наступника. Йдеться про час конклаву, закритого зібрання кардиналів, яке має відбутися за 15-20 днів після того, як відійде чинний понтифік. Утім, цей папа - відійшов не "у вічність", а у відставку. І зараз планує пришвидшити конклав, щоби новий папа встиг підготуватися до Великодня, 31-го березня. Чимало кардиналів - підтримують наміри Бенедикта XVI. Вони уже розпочали неформальні консультації щодо майбутньої кандидатури. Утім, на конклав потраплять не всі. Не пускати на зібрання римського кардинала Роджера Махоні закликають папу католики США. Нещодавно виявилось, що він приховав понад сотню випадків сексуального насильства над дітьми у католицькій церкві. Остаточне рішення щодо його участі у конклаві - за поки чинним понтифіком.

  Фаусто Ґаспароні, журналіст: "Щодо Махоні - є різні точки зору. Частина кардиналів переконана, що його не можна відсторонювати від конклаву. Ще частина думає, що його присутність - вплине негативно на вибір нової кандидатури, і краще, щоб він не брав участі у голосуванні".

  Оголосити про свою відставку Бенедикт XVI повинен 28-го лютого. Потому - він переїде до папської літньої резиденції Кастель Ґандольфо, на території Італії, а далі - в один із Ватиканських монастирів. До монастиря понтифік у відставці переїде коли там завершаться ремонтні роботи. І тоді - у Ватикані житиме два папи. Адже Апостольська резиденція майбутнього глави римо-католицької церкви - усього за 60-т метрів від помешкання, яке обрав для молитОв і медитацій Бенедикт 16-й.

  Джон Тевіс, експерт з питань Ватикану, письменник: "Очевидно, що коли новий папа житиме за якісь десятки метрів від старого - буде просто неввічливо не відвідувати його час від часу. Новий понтифік може захотіти проконсультуватися з ним, привітати його... Двоє пап можуть просто перетнутися, гуляючи Садами Ватикану. Я переконаний, що між обома буде існувати зв'зок і комунікація".

  Бенедикт XVI став першим за 600 років понтифіком, що добровільно зрікся престолу. Він вирішив, що не має фізичних сил для подальшого виконання обов’язків папи. Зараз серед головних кандидатів на престол - кардинали із Африки та Латинської Америки.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Нові подробиці у справі Пісторіуса
  Наступний матеріал
  У Парижі викрали коштовності просто з крамниці "Де Бірс"
  Теги:
  Loading...