Згортати операцію в Ґазі Ізраїль не збирається

  У четвер в Каїрі розпочався третій раунд переговорів, на який світова спільнота покладає великі надії. А в Нью-Йорку цими хвилинами відбувається екстрене засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорюють палестинську проблему.

  Переговірники зробили усе можливе, щоби в Ґазі був мир. Генсек ООН Пан Гі Мун, який в четвер прибув до Ізраїлю, запевняє: обидві сторони конфлікту зараз як ніколи близькі до того, щоби знайти золоту середину, яка би влаштувала обох. На цьому етапі все залежить від Каїру. Там розпочався третій етап перемов. У єгипетську столицю приїхав представник Ізраїлю. Йому передадуть запропоновані Єгиптом умови перемир`я, які напередодні підтримав  Хамас. Серед них, зокрема, повне виведення військ із сектору та відкриття КПП на кордоні з Єгиптом.

  Пан Гі Мун, генсек ООН: "Після свого візиту до Єгипту я зрозумів, що всі потрібні для перемир`я умови в нас є. Настав час зупинити насильство і кардинально переглянути ситуацію в Ґазі - повернутися до переговорів про створення двох держав. Це єдиний спосіб забезпечити тривалий мир. Ми не можемо більше зволікати, повинні припинити страждання мирних мешканців".

  Ізраїль своєю чергою заявляє: говорити про конкретну дату припинення вогню поки що зарано. Згортати воєнну операцію в Ґазі ЦАХАЛ не збирається, адже обстріл бойовиками Хамасу території Ізраїлю триває. Міністр закордонних справ країни Ципі Лівні  категорична: Тель-Авів сам вирішуватиме, коли його війська полишать сектор.

  Ципі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Хамас вже зрозумів - Ізраїль більше не дивитиметься спокійно на ситуацію в регіоні, де бойовики загрожують миру. Тепер ми повинні досягти того стану, коли перемир я триватиме не кілька днів чи кілька місяців, а набагато довше. Ми самі вирішемо, коли це станеться".

  Доки дипломати обговорюють умови перемир`я, бої у Ґазі тривають. У четвер ізраїльські танки обстріляли місію ООН з допомоги біженцям. Як вже заявив прем`єр Ізраїлю Ехуд Ольмерт, вояки ЦАХАЛу стріляли у відповідь, з приміщення в них нібито влучив палестинський бойовик. На двадцятий день конфлікту в секторі вже загинула понад тисяча сто людей, чотири з половиною - зазнали поранень. За підрахунками палестинської влади, ізраїльська армія завдала шкоди інфраструктурі сектору майже на півтора мільярда доларів.

  Попередній матеріал
  У секторі Ґаза обстріляли місію ООН (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Європа мерзне без російського газу
  Теги: