У секторі Ґаза обстріляли місію ООН (РОЗШИРЕНО)

  У секторі Ґаза ізраїльські танки обстріляли будівлю місії ООН та приміщення, де базувалися представництва інформагенцій та телеканалів. Поранень зазнав журналіст телебачення Абу-Дабі. Тель-Авів вже заявив: вояки стріляли у відповідь. Тим часом в четвер в Каїрі розпочався третій раунд переговорів, на який світова спільнота покладає великі надії. А в Нью-Йорку цими хвилинами відбувається екстрене засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорюють палестинську проблему.
  На двадцятий день операції під гарячу руку ізраїльських солдатів потрапили і журналісти. Один зі снарядів влучив у хмарочос, у якому містяться студії багатьох каналів, зокрема і міжнародних інформаційних агенцій. Одного журналіста поранено. Ввечері Генеральна Асамблея ООН збереться на екстрене засідання щодо ситуації у Секторі. Тим часом ізраїльські танки увійшли до Ґази, тисячІ палестинців тікають із міста.

  ООН обурюється і вимагає розслідувати танкову атаку на свою місію у Ґазі. Дим від пожежі у місті можна побачити ледь не з усіх районів міста. Міністерство оборони Ізраїлю вже заявило про серйозну помилку у розрахунках. Тим часом представники ООН у регіоні оцінюють завдану шкоду і розмірковують, де знайти безпечніше місце для офісу.

  Кріс Ганнес, речник Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям: "У наш офіс у Газі влучили тричі. Почалася пожежа, і ситуація ускладнИлася тим, що поблизу - склад з великою кількістю бензину. Троє людей поранено і наразі ми точно не знаємо, чи це співробітники нашої агенції чи хтось із семисот біженців, які знайшли прихисток на території офісу".

  Під обстріл потрапила і "Вежа Сходу" - будівля, в якій розташовані офіси тих інформаційних агенцій і телеканалів, які попри воєнну операцію залишилися працювати у Ґазі. Поранень зазнав журналіст телебачення Абу-Дабі. Його привезли до лікарні разом з іншими жервами протистояння. Решта представників масс-медіа виїхала з будівлі і шукає прихистку деінде.

  Алістер Макдональд, керівник бюро REUTERS у Ізраїлі та Палестинських Територіях: "Ми постійно звязувалися із військовим командуванням Ізраїлю і інформували їх, де саме перебувають наші співробітники. У відповідь нас запевнили, що все під контролем і вони не стануть жертвами нальоту. Незабаром після цього на поверсі над нашим офісом стався вибух. Зараз ми вже не маємо змоги вести пряму трансляцію того, що діється у Газі. По відеокамерах інших телеканалів ми бачимо - наша будівля досі у вогні".

  На двадцятий день ізраїльської операції проти бойовиків Хамасу у Ґазі, підрозділи ЦАХАЛу просунулись вглиб міста. Нових ударів по анклаву завдають і з повітря, і землі. Зокрема - по мечеті, де, як заявляють ізраїльтяни, переховували зброю. Повідомляється про запеклі бої у жилих районах. Тисячі палестинців були змушені тікати на південь, у напрямку Єгипту. Розгнівані жінки накликають прокльони на Ізраїль і демонструють журналістам своїх змучених військовим лихоліттям дітей. Ізраїльтяни у відповідь показують свої, прикордонні з сектором Газа райони - поруйновані палестинськими ракетними ударами.

  Юлія Куценко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Human Rights Watch: Ситуація з правами людини в Україні - невтішна
  Наступний матеріал
  Згортати операцію в Ґазі Ізраїль не збирається
  Теги: