Європа мерзне без російського газу

  Європа мерзне без російського газу, погіршують ситуацію сильні морози, що прийшли на Балкани. В багатьох країнах через відсутність блакитного палива повністю зупинилося усе виробництво. Найбільше потерпають країни південного Сходу Європи, де дев`яносто відсотків спожитого газу приходило саме з Росії.
  У Боснії більшість виробництв зупинилися. Через відсутність газу підприємствам немає на чому працювати. В четвер уряд країни зібрався на позачергове засідання, політики намагаються вирішити енергетичну проблему. Однак, як стверджують міністри, в даній ситуації від них залежить небагато.

  Неджад Бранкович, прем`єр-міністр Боснії: "Ми продовжуватимемо робити все, що можемо. Уряд мобілізував усі ресурси для того, щоб країна отримувала необхідну енергію для виробництва та для обігріву".

  Подібна ситуація і в Сербії. Країна отримує дев`яносто відсотків блакитного палива саме від Росії. Через нестачу газу тут також зупиняються виробництва, а електро мережі перевантажені через те, що люди в квартирах масово вмикають обігрівачі. Серби однак, впевнені, що незабаром ситуація зміниться на краще.

  За словами багатьох експертів, російсько-український газовий конфлікт має стати для Європи уроком. Найкращий вихід з ситуації - шукати альтернативні джерела енергії, зокрема, екологічно-чисті. Однак поки ці проекти втілять у життя, деякі східно-європейські країни знову повертаються до ядерної енергії, від якої вони відмовилися заради вступу до ЄС.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Згортати операцію в Ґазі Ізраїль не збирається
  Наступний матеріал
  Болгарія попросила Грецію і Туреччину про допомогу у зв`язку з припиненням поставок газу
  Теги: