gg.ca

Жінка-астронавт стала новим генерал-губернатором Канади – відео

За свою космічну кар’єру Жулі Пейєтт брала участь у двох місіях до МКС

В Оттаві в Канаді відбулася церемонія інавгурації нового генерал-губернатора Канади, який офіційно представлятиме у цій країні королеву Великої Британії й буде де-юре главою держави. На цю відповідальну посаду було призначено колишню астронавтку Жулі Пейєтт, повідомляє "Укрінформ".

З нагоди цієї події гармати поблизу будівлі федерального парламенту Канади двічі зробили залп з 21 постріла і над містом пролетіли дві пари винищувачів Військово-повітряних сил Канади. Новопризначений генерал-губернатор також проінспектувала почесну варту. 

Довідка. 53-річна Жулі Пейєтт за освітою комп'ютерний інженер, але у 1992 році була відібрана серед 5330 охочих і стала космонавтом. За свою космічну кар’єру брала участь у двох місіях до Міжнародної космічної станції і працювала головним астронавтом Космічного агентства Канади. Нині вона залучена до багатьох громадських проектів. Цікаво, що уродженка Монреалю Пейєтт знає шість мов і стала першою канадкою, яка побувала на борту МКС.

gg.ca

Нагадаємо, згідно із визначеною процедурою, генерал-губернатор Канади призначається главою Британського Королівства за порадою чинного прем'єр-міністра країни. За конституцією Канади, генерал-губернатор має дуже широкі повноваження. Він або вона приймає присягу у прем'єр-міністра та членів його кабінету, має право розпускати парламент та оголошувати вибори, а також затверджує усі закони. Однак на практиці переважно виконує представницькі функції.  

З вересня 2010 року обов'язки генерал-губернатора Канади виконував Девід Джонстон, який до призначення був відомим академіком. На цій посаді Пейєтт не стане першою жінкою, адже до неї цю відповідальну роль вже тричі виконували жінки.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Жінка-астронавт повернулася на Землю після 288 днів на МКС

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Внаслідок ухвалення пенсійної реформи соцпенсія зросте на 423 грн
Наступний матеріал
Нобелівську премію з фізики отримали науковці, що "зловили" гравітаційні хвилі
Теги:
Loading...

Нобелівську премію з фізики отримали науковці, що "зловили" гравітаційні хвилі

В ОАЕ побудують місто, що симулює життя на Марсі – фото

Ураган "Марія" пошкодив один з найбільших радіотелескопів у світі

Не тільки "червона" планета: велика добірка барвистих світлин Марса – фотогалерея

Космічний апарат Cassini завершить свої "зустрічі" із Сатурном

Зачастило: на Сонці стався новий потужний спалах