Жертв атомних бомбардувань Хіросіми згадують у Японії

  Жертв атомних бомбардувань Хіросіми - згадують у Японії. Ця трагедія сталася 67 років тому, забравши понад 140 тисяч життів.

  Жалобна церемонія за традицією почалася з хвилини мовчання, під час якої били у дзвін. Участь у поминальних заходах взяли представники понад семи десятків країн. Серед них онук американського президента Гарі Трумена, який віддав наказ про бомбардування Хіросіми та Нагасакі у 1945 році. Мер Хіросіми закликав світ повністю відмовитися від ядерної зброї. А лідерів ядерних держав - запросив у гості до свого міста.

  Кадзумі Мацуї, мер Хіросіми: "Мешканці Хіросіми дуже добре розуміють проблеми жителів провінції Фукусіма. Адже досвід людей, що пережили катастрофу на тамтешній АЕС дуже схожий на той, що трапився у нас 67 років тому".

  Йошихіко Нода, прем`єр-міністр Японії: "Ми запевняємо мешканців постраждалих регіонів Фукусіми, що робимо усе можливе, аби їхнє життя повернулося до норми. Постраждалі регіони очищаємо, розбудовуємо інфраструктуру і відновлюємо житло. А у майбутньому сподіваємося віднайти альтернативні джерела енергії, які дозволять повністю відмовитися від атомних електростанцій".

  Попередній матеріал
  Щонайменше 16 єгипетських поліцейських загинули від нападу бойовиків на КПП між Ізраїлем та Єгиптом
  Наступний матеріал
  Традиційний забіг з биками влаштували у колумбійському місті Убате
  Теги: