Землетрус у Туреччині - 51 загиблий (репортаж)

  П`ятдесят одна людина загинула внаслідок землетрусу на Сході Туреччини. Про це заявив міністр охорони здоров`я. Раніше повідомлялося про 57 жертв. Усі названі цифри поки що не остаточні, заявляють урядовці. Адже у постраждалому регіоні під завалами можуть перебувати люди. Чимала кількість загиблих зумовлена поганими будівельними матеріалами, заявив прем`єр-міністр.
  Домівки у постраждалих поселеннях були збудовані із крихкої цегли. Глава уряду обіцяє відбудувати поруйновані помешкання, використовуючи міцніший будматеріал.

  ***

  Землетрус на сході Туреччини стався над ранок. Більшість людей - спали. Ті, хто прокинувся - у паніці вистрибували з вікон. Чимало вибігти з дому не встигли - люди опинилися під завалами. Після основного, першого поштовху - кілька годин тривали повторні. Їх було не менше ніж сорок. І саме тому прем`єр-міністр закликав громадян не повертатися у будинки. На думку глави уряду, велика кількість жертв землетрусу зумовлена хисткими спорудами у постраждалих поселеннях. Їх будували із крихкої цегли. Таїп Ердоґан пообіцяв відбудувати  помешкання, використовуючи міцніший матеріал

  Найбільше постраждали чотири поселення. Одне з них - майже стерте з лиця землі. Діставати людей з-під завалів одразу після земетрусу почали вцілілі. Невдовзі їм на поміч прийшла поліція та армія. Кризові центри відкрили медики із "Червоного півмісяця".

  Окрім житлових будівель стихія зруйнувала і три мінарети. Зате - не пошкодила дамбу Кебан на річці Євфрат. Останній потужний землетрус стався у Туреччині 1999-го року. Тоді загинули майже 18 тисяч людей.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Потужний землетрус у Туреччині - 57 людей загинули
  Наступний матеріал
  У Києві стартувало жіноче ралі (репортаж)
  Теги: