dt.ua

Катастрофа МН17: з’явилися нові докази причетності російського "Бука"

Читайте по-русски
Російські військовослужбовці 53-ї бригади ЗС РФ коментувати будь-яку інформацію відмовилися, виправдовуючись словами "про дії (батьківщини) говорити не маю права"

Російські журналісти "Новой газеты" знайшли чергове підтвердження причетності військових ЗС РФ до збиття 17 липня 2014 року над Донбасом лайнера рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній", повідомляє Ліга.net. Видання опублікувало військові документи без грифу секретності, що підтверджують версію Міжнародної слідчої групи (JIT) про причетність російських військових до авіакатастрофи.

Йдеться про папери, що стосуються безпеки на дорогах загального користування при пересуванні російських військ у червні 2014 року, а також виписки з наказів про постановку військовослужбовців на забезпечення і видачу сухпайка.

У доступній телефонограмі чергового по 11-й регіональної Військовій автомобільній інспекції  (ВАІ) капітана Е. Бєляєва від 22 червня 2014 року мовиться, що 23 червня необхідно "організувати супровід військової техніки" по дорогах загального користування.

Нові докази у справі MH17
Нові докази у справі MH17Новая газета

Наказ був адресований керівництву 56-ї курської та 47-ї воронезької Військово-автомобільної інспекції, які знаходяться якраз на шляху слідування "Бука", встановленому JIT. Документ підписаний підполковником 69-ї бригади ЗС РФ Аладьїним.

Нові докази у справі MH17
Нові докази у справі MH17Новая газета

У ще одному документі за підписам Аладьїна фігурує список із кількох вантажівок, які прибудуть із Бєлгорода до Курська. Серед перелічених є і КамАЗ під номером "4267 АН", який пізніше був зафіксований під час перевезення "Бука" в Міллерово Ростовської області.

З наказу т. в. о. командира 53-ї зенітно-ракетної бригади також випливає, що військові прибули в Міллерово 15 липня 2014 року – за два дні до збиття літака. Вказується на необхідність забезпечити 150 військовослужбовців сухпайками на 5 діб.

Нові докази у справі MH17
Нові докази у справі MH17Новая газета

"Судячи з цих деталей, протиракетники вочевидь не збиралися довго затримуватися із "бойовим чергуванням" за 30 км від кордону та разом із сухпайками нібито вирушили з Міллерово в інше місце... Як пояснити, що незабаром одна з машин курської бригади ППО виявилася поміченою по інший бік кордону? " – запитує автор статті Павло Канигін.

Російські військовослужбовці 53-ї бригади ЗС РФ, яких журналісти змогли відшукати, розмовляти з ними відмовилися, виправдовуючись словами "про дії (батьківщини) говорити не маю права".

Як повідомляв 5.UA, у травні 2018 року Міжнародна слідча група оприлюднила результати розслідування, яке доводить причетність Москви до авіакатастрофи літака "Малайзійських авіаліній". Слідчі встановили прізвища 100 осіб, пов'язаних як зі збиттям рейсу MH17, так і з транспортуванням зенітно-ракетного комплексу "Бук". Саме з цього російського ЗРК збили літак. Установка належала 53-й бригаді ЗС РФ, що базується в Курську. І саме російські військові привезли її на окуповану територію Донбасу, впевнені міжнародні слідчі.

Нагадаємо, літак MH17 "Малайзійських авіаліній" збили 17 липня 2014 року. Загинули усі 298 людей, які були на облавку. Це громадяни Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії.

 

Попередній матеріал
Сайдік повідомив, коли відбудеться розведення сил у Станиці Луганській
Наступний матеріал
"Ну, і що, що твій син загинув. С*ка, бл**ь": на Дніпропетровщині маршрутник образив матір воїна АТО
Loading...