протести у Білорусі
протести у Білорусі news.tut.by

"Це збіг обставин": Слідком Білорусі відмовився розслідувати вбивство першого протестувальника

  Читайте по-русски
  Дії правоохоронців повністю відповідають чинному білоруському законодавству, кажуть у Слідчому комітеті

  Білоруські слідчі відмовилися порушувати кримінальну справу через убивство протестувальника Олександра Тарайковського під час протестів у Мінську. Вони переконані, що чоловік сам винен у своїй смерті, адже нібито провокував силовиків. Про таке повідомляє інформаційне агентство "Белта".

  Голова Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевіч каже, що Тарайковський був напідпитку. За його версією, чоловік буцімто відокремився від натовпу протестувальників, ігнорував численні попередження правоохоронців і попрямував у їхній бік. Силовики розцінили це як провокацію.

  "Своїми діями Тарайковський провокував правоохоронців, вони не знали справжніх мотивів його дій, а з урахуванням оперативної інформації про можливі теракти, наявність у протестувальників вибухових речовин, зброї, сприймали його як реальну загрозу життю й здоров'ю як співробітників, так і самих учасників протесту", – пояснює Носкевіч.

  У Слідчому комітеті вважають, що силовики діяли винятково в рамках посадових інструкцій, використали зброю з безпечної відстані, лише щоби зупинити протестувальника. При цьому, одне з поранень виявилося для чоловіка смертельним через "збіг низки трагічних обставин". Олександр Тарайковський загинув на місці події миттєво.

  Водночас голова Слідчого комітету Білорусі каже: дії правоохоронців у цій ситуації були виправданими – вони мали право використовувати нелетальну зброю для запобігання тяжчих наслідків. А це, в свою чергу, відповідає чинному білоруському законодавству.

  Довідково: Смерть Олександра Тарайковського – перша під час білоруських протестів. Чоловік загинув 10 серпня 2020 року. Вночі біля станції метро "Пушкінська" в Мінську проходила масова акція протесту. Тарайковський саме був її учасником. За кілька годин після початку акції він загинув.

  За попередньою версією слідства, Олександр Тарайковський йшов на правоохоронців з вибухівкою та начебто підірвався на міні. Цю версію слідства заперечують батько й друг загиблого. За їхніми словами, чоловік йшов у бік силовиків беззбройним та "навіть без цигарки".

  Попередній матеріал
  США запровадили нові санкції проти білоруських чиновників
  Наступний матеріал
  Під Офісом президента вимагали "завдати трьох ударів по російській агентурі"
  Loading...