Завтра з Тунісу до України повернуться 3 туристів

  Троє українських туристів, які не змогли виїхати з Тунісу 13-15 січня, повернуться додому завтра рейсом компанії "Air France". Про це 5 каналу повідомила секретар посольства України в Тунісі Олена Іванчук. У країні вже тиждень тривають збройні заворушення.

  Після нетривалого спокою у Тунісі знову спалахнули заворушення. Люди вийшли на протести у столиці, незадоволені новоствореним урядом, де зберегла посади більшість представників старої влади, тоді як опозиції віддали всього кілька портфелів. Народ обурився, і Тунісом покотилася нова хвиля протестів. Поліція придушує демонстрації сльозогінним газом і кийками. Лунають постріли. Влада не коментує ситуацію. Проте, вже є реакція з Європи. Франція закликає Туніс утриматися від надмірного застосування сили.

  Мішель Елліот-Марі, міністр закордонних справ Франції: "Демонстрації можна контролювати, і при цьому нікого не вбивати і не кривдити. Я знаю, про що говорю, бо мала досвід свого часу врегулювання ситуації під час спалахів народного гніву. Проте у нас минулося без жертв. Ми можемо поділитися з владою Тунісу своїми вміннями розмовляти з натовпом".

  Ситуацією  у Тунісі переймаються і на економічному саміті, що триває в Єгипті. У місті Шарм-Ель-Шейх зібралися міністри закордонних справ арабських країн, щоб обговорити проблемні питання економіки регіону. Головна тема - нестача харчів, безробіття і політична криза у Тунісі, що тягне країну до прірви. Лідер арабської ліги Амір Мусса закликав усі держави допомогти Тунісу.  

  Камал Мерджан, міністр закордонних справ Тунісу: "Передусім нам слід організувати демократичні і прозорі вибори. У владі мають бути представники різних партій. Не тільки провладних, а й опозиційних".

  Домовитися з опозицією влада поки що не може. Щойно оголосила про новий склад уряду, до якого увійшли три міністри від опозиційних сил, як вони оголосили про вихід з так званого кабінету національної єдності. А відтак, країна знову опинилася у політичній кризі. Ситуація у Тунісі загострилася тиждень тому, коли акції протестів через високі ціни на харчі та через безробіття переросли у сутички із поліцією. Загинули вісімдесят людей. Близько сотні зазнали поранень. 14 січня президент залишив країну та полетів до Саудівської Аравії. Тимчасова влада оголосила його поваленим. Зін ель-Абідін Бен Алі правив Тунісом із 1987 року. Після його втечі влада перейшла до прем`єр-міністра, а потому - до спікера парламенту.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  19 січня «5 канал» проведе телевізійний марафон «Діти — майбутнє України»
  Наступний матеріал
  Качинський звинуватив російську сторону у трагедії під Смоленськом [репортаж]
  Теги: