Качинський звинуватив російську сторону у трагедії під Смоленськом [репортаж]

  Родичі загиблого президента Польщі Леха Качинського звинувачують російську сторону у його смерті. Вони не згодні зі звітом, який опублікував Міждержавний авіаційний комітет.

  Згідно з цим документом, до аварії призвели дії польських пілотів. Але Польща наполягає, що це не так. У Варшаві скликали спеціальну прес-конференцію. На ній оприлюднили переговори російських диспетчерів з пілотами, які керували літаком Леха Качинського. А також - звіт своєї комісії з розслідування причин катастрофи. 

  Під час спеціальної конференції у Варшаві брат загиблого Леха Качинського Ярослав звинуватив у авіакатастрофі під Смоленськом російську сторону. Він наголосив - розшифровка записів розмов екіпажу спростовує версію Міждержавного авіаційного комітету щодо головної причини трагедії - нібито пілоти хотіли посадити машину "за будь-яку ціну". Пан Качинський також заявив, що рішення про посадку літака за несприятливих погодних умов ухвалила невідома особа у Москві, а не диспетчери Смоленського аеродрому. І зауважив - якби вони подавали екіпажу правильні дані про курс посадки, то президентський Ту-154 приземлився б на початку злітно-посадкової смуги, а не розбився б за кілька сотень метрів до неї.

  Єжи Міллер, голова МВС Польщі: "На російських авіадиспетчерів чинили тиск, і вони не поінформували екіпаж польського Ту-154 про відхід з курсу".  

  Російська версія трагедії, озвучена представниками МАК 12 січня, однозначна - літак упав через помилку екіпажу та тиск на нього з боку пасажирів-високопосадовців. Зокрема, головнокомандувача польських ВПС Анджея Бласика, що ніби-то перебував у кабіні напідпитку. Авіаційний комітет представив свою реконструкцію аварії Ту-154. Крім того, російські експерти вказали на слабку підготовку пілотів президентського літака. При цьому вони не виявили провини смоленських диспетчерів.  

  Олексій Морозов, голова технічної комісії МАК: "Анализ фактических метеоусловий показал, что установление визуального контакта с огнями светосигнальной системы или наземными ориентирами было невозможно. Никаких докладов от экипажа не поступало. Разрешение на посадку диспетчером не выдавалось. Экипаж был обязан инициировать уход на второй круг, однако самовольно продолжил снижение с включенным автопилотом и автоматом тяги".

  Авіакатастрофа під Смоленськом сталася 10 квітня 2010 року. На борту Ту-154 перебували 96 людей - президент Лех Качинський з дружиною та офіційна польська делегація. Усі вони загинули. Делегація прямувала до Катині, щоби вшанувати пам`ять розстріляних НКВС польських офіцерів у 1940-му році.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра з Тунісу до України повернуться 3 туристів
  Наступний матеріал
  Бориспільська РДА отримала нового очільника
  Теги: