Заворушення у Туреччині: прем`є країни закликає мітингарів розходитися

  Прем`єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган - закликав мітингарів розходитися. Він визнав, що дії поліції напередодні - були надмірними. Утім, на зустріч вимогам протестувальників - не піде. Відучора масові протести зі Стамбулу - поширилися на інші регіони. Сутички з поліцією відбуваються у столиці - Анкарі, та інших містах. Стамбульські ЗМІ - нарахували на вулицях більше 40-ка тисяч людей.
  У твіттері учасники протесту повідомляють, що аптеки - роздають людям респіратори, готелі - воду та їжу. Чимало організацій знімають паролі з вай-фай інтернету, щоби люди могли викладати інформацію. Поліція намагається розганяти натовп сльозогінним газом, гумовими кулями та водометами. До міста прибули загони поліції з сусідніх областей. У центрі та кількох районах - не працює громадський транспорт, на вулицях - зведено барикади, щоби протестувальники не могли вільно пересуватися. Утім, мітингарі - намагаються дістатися центральної площі "Таксім". Заворушення спалахнули після того, як поліція - жорстоко розігнала мирний протест проти забудови парку в центрі Стамбула. Після цього до мітингу долучилися тисячы людей. Тепер вони вимагають відставки уряду.

  Сейхан Гюрбюз, протестувальник: "Серед протестувальників - люди різних поглядів та конфесій. От тільки ставлення поліції до всіх - однакове. У нас немає ножів чи пістолетів. Мені здається, найбільше хаосу - створюють перевдягнені поліцейські".
  Попередній матеріал
  ООН: Травень-2013 став найкривавішим місяцем в Іраку з 2007 року
  Наступний матеріал
  В Кореї до "Дня захисту дітей" провели дитячий військовий парад
  Теги: