Заворушення у Греції

  Заворушення у Греції. У столиці протести невдоволених суворою економією людей переросли у сутички із поліцією. Мітингувальники кидають у правоохоронців каміння. Ті відповідають сльозогінним газом. Натепер повідомляють про сімох постраждалих, двох поліцейських та чотирьох демонстрантів і одного журналіста. Ще чотирьох протестувальників затримали.

  Каміння і пляшки з займистою сумішшю з боку протестувальників. Кийки та сльозогінний газ - від правоохоронців. Центр Афін перетворився на справжнє поле бою. Профспілки вивели сто тисяч людей на вулиці через суворі заходи економії, запроваджені урядом. Вони загрожують зменшенням зарплат, скороченнями та замороженням пенсій.

  Пашаліс, протестувальник: "Ми не віримо, що такі заходи необхідні. Ми не відповідальні за кризу і не хочемо тягти її на своїх плечах. З наших кишень вони не витягнуть ані копійки на подолання кризи".

  Активні протести у центрі Афін пасивно підтримують працівники державного і  приватного секторів по всій країні. Оголосивши загальнонаціональний добовий страйк, на роботу, зокрема, не вийшли транспортники, лікарі, фармацевти, вчителі, юристи, працівники торгівлі, засобів масової інформації, банків, судів та митниці. На кілька годин долучилися і авіадиспетчери. Близько сотні рейсів скасували у міжнародному аеропорту столиці.     

  Крістос Ціглас, протестувальник: "Із заходами економії треба покінчити раз і назавжди. Ми не заслуговуємо на таке життя. Або ми переможемо, або в країні буде те саме, що в Тунісі та Лівії. Такий сценарій цілком імовірний".

  ПересІчні греки, які останнім часом призвичаялися до страйків, уже не нарікають на незручності, а навпаки підтримують протести. Водії не платять мито за проїзд платними шляхами. А ті, хто користується громадським транспортом - їздять здебільшого "зайцями". При чому контролери - не штрафують порушників.

  Протестувальниця: "Ми готові платити, але НЕ СТІЛЬКИ! Я - безробітна, моєму чоловіку скоротили пенсію, тож мусимо дбати про кожну копійку".

  Деякі активісти з табличками "ні підвещенню за проїзд" у години пік на станціях метро накривають карткові апарати пластиковими пакетами. Тож люди користуються підземкою безкоштовно. І працівники метро - не стають їм на заваді. 

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Опозиціонери окремих міст Лівії святкують звільнення від Каддафі
  Наступний матеріал
  Трьом населеним пунктам Донеччини загрожує спалах інфекційних хвороб
  Теги: