Опозиціонери окремих міст Лівії святкують звільнення від Каддафі

  Про смерть понад 2-х тисяч осіб лише в місті Бенгазі заявляє французький медик Жерар Бюффе, який вже повернувся на батьківщину. За його словами, спочатку служби безпеки стріяли демонстрантам у руки й ноги, потім на ураження, дійшло до використання ракет, призначених для ППО. Сили опозиція в низці міст перемогли і зараз на вулицях Бенгазі і Тобрука - відбуваються святкування звільнення від Муамара Каддафі.

  Схід Лівії - святкує перемогу над режимом Каддафі. Опозиціонери заявили, що повністю контролюють цей регіон. Тут, зокрема у місті Бенґазі, протести спалахнули найперше, адже на сході - найменше прихильників лівійського лідера. Люди руйнують пам`ятники Каддафі, замість зелених прапорів на будівлі піднімають давні прапори лівійської монархії, червоно-зелено-чорні. Уперше з`явилися кадри із міста Тобрук, де на бік народу перейшла армія. До такого кроку, кажуть військові, їх спонукали нелюдські накази влади - стріляти в людей.

  Тобрук - портове місто на березі Середземного моря. Його мешканці переконують - гуманітарна ситуація тут непогана, принаймні, працюють продуктові магазини та аптеки. Утім, цього не можуть сказати мешканці інших міст Лівії, зокрема - столиці Триполі. У нечисленних магазинах, які іще працюють - довжелезні черги за хлібом, на заправках - за бензином. Із аеропорту Триполі триває масова евакуація людей, які чекають на літаки з Батьківщини. Євросоюз збирається вивезти 10 тисяч своїх громадян, Туреччина - 25 тисяч, це наймасовіша евакуація за всю історію держави. 

  Ахмет Давутоглу, міністр закордонних справ Туреччини: "Кілька дружніх нам держав попросили допомогти вивезти їхніх громадян із Лівії. Це питання гуманітарного порядку, і ми зробимо усе можливе для допомоги людям, котрі потребують евакуації".

  Росія має вивезти понад чотири сотні своїх громадян. Частина - уже повернулася додому. Оскільки рух повітряним простором над Лівією - ускладнений, чимало держав евакуюють своїх мешканців морем, на поромах.

  Перший росіянин: "Коли ми втекли у сусіднє місто, там були румуни, покинуті напризволяще, вони тікали машинами, джипами".

  Другий росіянин: "Вночі вони сильно стріляли, а коли ми хотіли виїхати уранці - був безумний натовп, то ж ми виїхали пізно".

  Насильство над цивільними громадянами у Лівії - розцінюють як геноцид більшість міжнародних організацій, проти країни уже готують цілий пакет санкцій. Лівійський лідер Муаммар Каддафі спростовує інформацію про обстріли мирних громадян. Напередодні він виступив перед народом із прямим телезверненням, на якому заявив, що від влади не усунеться, а заколотників - жорстоко покарає.

  Нонна Стефанова, "5  канал".

  Попередній матеріал
  Від заворушень у Лівії лихоманить світові ринки
  Наступний матеріал
  Заворушення у Греції
  Теги: