Трьом населеним пунктам Донеччини загрожує спалах інфекційних хвороб

  Щонайменше трьом населеним пунктам Донеччини загрожує спалах інфекційних хвороб. Адже щодоби з виправної колонії неподалік Жданівки, де утримують хворих на туберкульоз злочинців - у ґрунт витікає до 150 кубометрів каналізації. Працівники закладу твердять - 2 місяці тому у них з-під носа викрали 6 кілометрів колекторних труб.

  Мешканці Вільхівки, розташованої поряд із колонією -навіть уявити не можуть, що у ґрунт навколо селища - щодоби потрапляє більше ніж сотня кубометрів нечистот. Для переважної більшості колодязі - єдине джерело питної води.

  Світлана Безкровна: "Мы как-то не думали, думали в колодце хорошая, чистая. Пока не было таких случаев заражения. Сюда не дойдет может, это же из земли вода".

  Тетяна Печененко: "Кипятим, варим чай, если, все равно кипятится, осадок есть белый".

  У санепедемстанції розповідають - нечистоти можуть спровокувати спалах цілої низки інфекційних захворювань. Адже в колонії перебувають близько семи сотень засуджених, хворих на туберкульоз.

  Євген Свищов, головний санітарний лікар м. Ждановка, Єнакієвого та Кіровського: "Там могут быть возбудители инфекционных заболеваний. Поэтому мы и забили тревогу".

  Зникнення шести кілометрів каналізаційного колектора працівники виправної колонії виявили два місяці тому. Хоча вкрасти труби могли й раніше - остання перевірка системи виведення стоків була у квітні. За фактом незаконного демонтажУ - правоохоронці порушили справу. Кажуть - здивовані, як працівники колонії могли не помітити процесу крадіжки, адже колектор розташований за кількасот метрів від установи.

  Вікторія Хібик, прес-секретар Шахтарського МВ УМВС України в Донецькій області: "Не вооруженным глазом на месте преступления было видно, что это совершил не один человек и не за один раз. Возможно, там были задействованы автокраны, какая-то тяжелая спецтехника". 

  У самій колонії - ситуацію коментувати відмовляються. Як і показати очисні споруди, де, за твердженням керівництва закладу, дезінфікують стоки. У санстанції ж - це твердження піддають сумніву, кажуть, у регіоні немає методики з виявлення туберкульозної палички у стоках. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Жданівка, Донеччинна, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Заворушення у Греції
  Наступний матеріал
  Понад 200 земельних ділянок планує повернути у комунальну власність КМДА
  Теги: