Лукашенко
Лукашенко БЕЛТА

"Зараз Лукашенко почувається впевненіше, ніж опозиція" – експерт Atlantic Council

Читайте по-русски
Білоруський президент уже відбудував свою вертикаль та замінив тих, хто перейшов на бік опозиції, вважає експерт

Олександр Лукашенко після важкого першого тижня протестів швидко відновлює свої позиції, вважає Франак Вячорка, експерт Atlantic Council. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

За його словами, після розгонів мітингів та катувань затриманих Лукашенко дуже втратив репутаційно: "Але зараз він відбудував свою вертикаль, замінив тих, хто перейшов на бік опозиції, і почуває себе набагато впевненіше, ніж опозиція", – говорить Вячорка.

"Створена Координаційна рада опозиції, куди увійшли 7 осіб – там є Світлана Алексієвич, нобелівська лауреатка, Павло Латушко, колишній міністр культури. Мета Координаційної ради – забезпечити перехід влади до Світлани Тихановської. Але найважливіше – це створити легітимність цієї ради, щоб люди із системи, в тому числі силовики, знали, куди переходити", – зазначає експерт.

Як говорить Вячорка, протягом першого тижня після виборів багато міністрів, чиновників та військових просто не знали, хто представляє опонентів Лукашенка – половина опозиції у в'язниці, а половина виїхала за кордон: "А зараз є репрезентація Світлани Тихановської в Мінську, і ми побачимо, що з цього вийде", – розповідає експерт.

"Але виглядає так, що Лукашенко не планує залишати членів цієї ради на свободі. Сьогодні розпочата кримінальна справа про захоплення влади. І членів ради будуть звинувачувати в тому, що вони готують переворот у Білорусі. На жаль, у мене доволі песимістичні сьогодні погляди. Побачимо, що буде на наступному тижні, бо на вихідні заплановані великі акції опозиції", – сказав він.

На думку експерта, білоруський протест не надто розтягнутий у часі: "Український Майдан теж тривав декілька місяців. Теж були часи, коли все затихало, потім знову розпалювалося – в Білорусі така сама ситуація. Перший тиждень був дуже складним, багато людей виходили щодня на барикади, багато кого забирали, арештовували, катували, потім випускали. Звісно, все йде такими хвилями, і хто перемагає – сказати складно", – підсумував Вячорка.

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Лукашенко відмовився від розмови з нею.

Попередній матеріал
Власна справа як реабілітація: на Львівщині ветеран АТО і волонтер перетворили занедбане поле на плантацію лохини
Наступний матеріал
За два місяці до виборів: пожежники вішають агітацію, президент носить пошту – "Час Ч"
Loading...