Запрацювала перша протиракетна база США у Східній Європі – у Кремлі задумались проти кого

  Різке посилення системи ПРО США відбулось на території Румунії – там під егідою НАТО стала на бойове чергування військова база

  У четвер, 12 травня в Румунії на американській військовій базі Девеселу відбулася церемонія відкриття бази протиракетної оборони Aegis, інформує NV.ua. Зі слів генсека НАТО Єнса Столтенберга, розміщення системи ПРО в Румунії не загрожує Росії, оскільки географічне розташування бази начебто не дозволить цій системі збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети.

  "Система також не становить ніякої загрози для стратегічного ядерного стримування Росії. Географія і фізика унеможливлюють для системи НАТО збивати російські міжконтинентальні балістичні ракети", - запевнив Столтенберг. Однак він тут же додав: НАТО буде продовжувати вести діалог з Росією, але при цьому зміцнюватиме "нашу оборону, щоб захистити союзників від будь-яких загроз, в тому числі від балістичних ракет".

  У той же час, перша наземна база ПРО США в Східній Європі уже стурбувала Кремль. У Путіна вже назвали розгортання системи ПРО в Румунії "загрозою безпеці Росії". Прес-секретар кремлівського верховоди Дмитро Пєсков, у свою чергу, занепокоївся питанням про те, проти кого ж спрямована ця система.

  У самих США неодноразово заявляли, що елементи ПРО в Східній Європі розміщуються для перехоплення балістичних ракет з Ірану і Північної Кореї і попри наближення до РФ – жодної загрози їй не несуть.

  Нагадаємо, 18 травня відбудеться засідання Військового комітету Альянсу і партнерів на рівні начальників Генеральних штабів за участі делегацій України та Грузії.

  Попередній матеріал
  До кінця дня Україна отримає нового генпрокурора - нардеп
  Наступний матеріал
  Порошенко представив парламенту кандидатуру Луценка на посаду голови ГПУ

  Україна і НАТО обговорять підвищення рівня бойової і оперативної сумісності

  Десантники ЗСУ проходять волонтерські курси рятувальників за стандартами НАТО

  Президент нагородив екс-командувача НАТО в Європі орденом Ярослава Мудрого