Десантники ЗСУ проходять волонтерські курси рятувальників за стандартами НАТО

На даний момент такі курси пройшли уже 25 тис. українських бійців, в арміях НАТО їх проходить кожен солдат

В одному із базових таборів сил АТО воїни 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ проходять курс бійця-рятувальника Combatlifesavior за стандартами армій країн НАТО, інформує прес-центр АТО. Організатором заходу виступила громадська організація "Захист патріотів", яка проводить інструктажі з тактичної медицини для військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових відомств з травня 2014 року.

За словами медіа-координатора ГО "Захист патріотів" Вікторії Савчук, вітчизняні інструктори – висококваліфіковані спеціалісти, які мають відповідні сертифікати від іноземних експертів. Нещодавно вони проводили подібний курс для американських військових на одній з баз НАТО в Німеччині.

Вікторія Савчук уточнила: "Курс бійця-рятувальника проходить кожен військовослужбовець країн НАТО незалежно від роду військ. На сьогодні його вже пройшли близько 25 тисяч українських військовослужбовців, і ми роздали майже 21 тисячу аптечок натовського зразка. В навчальному курсі передбачені тренінги – як для звичайних бійців, так і санітарних інструкторів".

За словами інструкторів, надавати медичну допомогу на полі бою за перевіреним практикою міжнародним алгоритмом, який використовується у провідних арміях світу, бійців навчають за два дні. Йдеться про критичну кровотечу, дихальні шляхи, циркуляцію та евакуацію пораненого з поля бою, відпрацьовується вогневе прикриття, тактичний підхід до поранених тощо, відзначила активістка Ірина Костенко.

Бійці з розумінням ставляться до таких вимог – особливо ветерани АТО. Один із десантників 80-ї окремої десантно-штурмової бригади на ім’я Тарас розповів, що під час оборони Луганського аеропорту отримав черепно-мозкову травму та осколкове порання грудної клітини. Однак, на щастя, у підрозділі був військовий лікар, який своєчасно надав йому першу медичну допомогу. За його словами, подібні курси дуже корисні для бойових підрозділів, адже можуть бути випадки, коли не буде поряд лікаря, а боєць зможе сам собі надати допомогу, або це муситиме зробити його товариш.

/
/
/
/
/
/

Як повідомляв 5.ua, днями волонтери розповіли, чого не вистачає пораненим бійцям АТО.

Попередній матеріал
Вишеградська четвірка надасть повну підтримку для скасування віз для України - Клімкін
Наступний матеріал
"Лестер" хоче купити Ярмоленка - ЗМІ

Японія надала Україні $460 тис. на освіту та медицину

Волонтери вчать жителів Авдіївки тактичної медицини

Поранений боєць АТО Олександр Дарморос потребує нашої допомоги

Як німці допомагають українським захисникам

Сім'ї загиблих волонтерів в АТО отримуватимуть грошову допомогу від держави – Мінсоцполітики

5 канал - трансляція наживо