Замерз найбільший водоспад Естонії

  Найбільший водоспад Естонії - замерз і перетворився на велетенську бурульку. 30-метровий стовп криги - тішить гостей і чиновників міста Кохтла-Ярве. На відміну від таллінських колег, вони мають від бурульок саму лише вигоду.

  Бурульки - небезпечні і підступні. Щовесни вони  виростають на дахах і зупинках, а звідти - падають і травмують перехожих. Цього року у Таллінні бурульок бояться навіть більше ніж паводків. Знищують загрозливу кригу спільними зусиллями - власники будинків і комунальники Таллінна. А тим часом на півночі країни, у місті Кохтла-Ярве, ледиці - оберігають у заповіднику. Там, на березі Балтійського моря, - замерз водоспад Валасте, найбільший у країні. Потужний потік води перетворився на 30-тиметрову бурульку.

  Навколо гігантської ледівки - сотні її менших сестер. Крижане мереживо укрило дерева, каміння і доріжки. Усю цю красу створила незвична для останніх років зима - снігопади, морози та північний вітер.

  Мешканці Балтійського узбережжя давно навідуються до бурулькового заповідника. Решта Європи почула про нього у 2008-му, коли водоспад замерз уперше за багато років. Влада Кохтла-Ярви - зраділа нашестю туристів. Валасте рекламують - як геологічну пам`ятку та чудове місце для скелелазання. Та найбільше - як місце, де можна помилуватися бурульками без загрози для власного здоров`я.

  Попередній матеріал
  20% приладів, які використовують у лікарнях не підлягають експлуатації
  Наступний матеріал
  Дипломатичний скандал між Туреччиною і США
  Теги: