20% приладів, які використовують у лікарнях не підлягають експлуатації

  Достовірні вимірювання - достовірний діагноз. В Укрметртестстандарті заявляють: 20 відсотків вимірювальної техніки, яку використовують у лікарнях та лабораторіях, експлуатації не підлягає. І це лише те, що вдалося перевірити. Медики обладнання на перевірку не здають, кажуть, працівники лабораторії. Грошей бракує. Відтак, терміни проведення перевірки порушуються. Медичну техніку експлуатують без державної метрологічної атестації, а це може призвести до неправильного діагнозу.

  Якщо медтехніка не підведе - точний діагноз  пацієнту гарантований. А щоби прилад не підвів - його треба перевіряти. Перевірка в компетенції Укрметртестандарату. Та медики у чергу на перевірку свого обладнання ставати не поспішають. За це платити треба, а грошей немає. Ба більше - якщо техніка несправна - її заберуть, а це медустановам не на руку.

  Ось цими приладами перевіряють  на точність оптичну техніку. Кажуть, процедура не з дорогих 200 гривень за прилад. Та й тут медики в чергу не стають. А імпортне обладнання вони на перевірку взагалі б не здавали.

  З виставки - безпосередньо у лабораторії. Саме тут  медичні прилади і перевіряють на точність і потужність. 

  Цей інкубатор для новонароджених вже протестували, висновок - для використання придатний. Та на пам`яті Олексія кілька випадків, коли такі інкубатори загрожували життю дитині. Темпетура в них зашкалювала, а сигналізація не спрацьовувала.

  Тестування такого інкубатора  обійдеться у 900 гривень. В інуструкції  - терміни перевірки прилада на безпеку чітко вказані. Та увагу на те, мало хто звертає.

  Анна Мірошниченко, Андрій Білоножко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Індія: У тисняві за подарунками - загинули 65 людей
  Наступний матеріал
  Замерз найбільший водоспад Естонії
  Теги: