Протести у Білорусі
Протести у Білорусі 5 канал

Загальнонаціональний страйк розпочався в Білорусі – що наразі відомо про протести в країні

Читайте по-русски
Мітингарі вимагають провести нові чесні вибори і припинити насилля

Беруть вихідні, відпустки за власний рахунок та навіть йдуть на безстрокові канікули. Білоруси приєднуються до загальнонаціонального страйку. Щонайменше дві сотні людей, які взяли в ньому участь, силовики сьогодні затримали. Громадяни відмовляються виходити на роботу та навчання через те, що Лукашенко не виконав ультиматуму Тихановської і не залишив свою посаду. Хроніка страйку – від кореспондентки "5 каналу" Мирослави Танської.

Прийшли до університетів, але не навчатися, а навпаки – страйкувати. Студенти вважають, що народ – це сила, а не влада. Від самого ранку у Білорусі – загальнонаціональний страйк.

"Сенс нашої роботи, якщо їх все одно завтра покалічать", – каже студентка.

Правоохоронці ж не задоволені такими подіями. Тих, хто прямує до центру столиці, уже почали затримувати.

"Бусик під'їхав і просто перекриває дорогу. Ми починаємо тікати, ще під'їжджають три бусики, починають штовхати, люди падають. Хтось піднімається, хтось встигає тікати", – наголошує студентка.

Доволі багато серед страйкувальників – працівників заводів. Вони не виходять на роботу або приходять до робочих місць та показово відмовляються працювати. Це працівники "Белсату", "Гродно Азот", Мінського тракторного заводу та інших заводів. Вони закликають усіх долучатися до загальнонаціональних страйків.

І до них дослухаються. Люди почали масово брати вихідні, відпустки за власний рахунок та навіть ідуть на безстрокові канікули. Роботу, зокрема, припинили онлайн- та офлайн-магазини, бари, кафе, мовні школи, спортивні зали, доставки, салони краси. Практично всі білоруси по всій країні готові йти до останнього.

"Лукашенко живе у своєму світі і думає, що більшість людей підтримує його. Але це неправда. Ми звичайні люди, не наркомани і не вандали, а громадяни своєї країни – мирні білоруси. А він цього досі не зрозумів", – говорить Уляна, студентка.

Страйк у країні був прогнозований. Напередодні завершився ультиматум, який проголосила опозиціонерка Світлана Тихановська. За його умовами, Лукашенко мав піти у відставку та звільнити всіх політв'язнів. Але цього не сталося. Ба більше – силовики продовжували застосовувати проти людей силу.

А передував страйку марш "Народний ультиматум": на нього білоруси вийшли в неділю. Найчисленніший був у Мінську. У ньому взяли участь понад 100 тисяч людей, пише портал "Тут.Бай". Силовики жорстоко розганяли протестувальників, застосовували проти них перцеві балончики, світлошумові гранати та гумові кулі.

"Ці сволоти накидали гранат – спеціально, щоб люди йшли, і вони їх підривали. Люді йдуть, а вони вибухають. Це схоже на війну. Він хоче громадянської війни. Негідник! Лукашенко, ти негідник!" – каже жінка.

А для ще більшого захисту від мітингарів влада вивела на вулиці бронетехніку, водомети, автозаки і невідомих людей у балаклавах. Деякий час не працював мобільний інтернет і кілька станцій метро. Силовики ж затримали майже 300 білорусів. В автозаках опинилися і журналісти. Але правоохоронці все заперечують. Стверджують, що затриманих трохи більше ніж сотня.

Протести у країні тривають уже впродовж трьох місяців, після проведення президентських виборів. Мітингарі вимагають провести нові чесні вибори, припинити насилля над протестувальники та випустити всіх затриманих.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Місцеві вибори: що відомо про результати "Слуг народу" – включення
Наступний матеріал
"Європейська солідарність" перемогла на виборах до Київради – Порошенко
Loading...
Протести у Мінську: три лікарні приймають постраждалих від стрілянини силовиків

Протести у Мінську: три лікарні приймають постраждалих від стрілянини силовиків

Недільний протест у Мінську: силовики почали стріляти в людей гумовими кулями

Недільний протест у Мінську: силовики почали стріляти в людей гумовими кулями

У Мінську пройшов традиційний Марш жінок – обійшлося без сутичок

У Мінську пройшов традиційний Марш жінок – обійшлося без сутичок

У Києві пройшов Марш солідарності з жінками Білорусі

У Києві пройшов Марш солідарності з жінками Білорусі

Лукашенко поділився з бійцями ОМОНу своїм врожаєм бульби

Лукашенко поділився з бійцями ОМОНу своїм врожаєм бульби

Російський війська можуть увійти в Білорусь на початку листопада – Данілов

Російський війська можуть увійти в Білорусь на початку листопада – Данілов