Загальнонаціональний страйк охопив Францію

  Франція страйкує. Сотні тисяч людей - на вулицях оскаржують пенсійну реформу, що її розглядає парламент. Не вийшли на роботу працівники залізниці та аеропортів, страйкують учителі та студенти. Загалом по країні відбуваються дві сотні демонстрацій, паралізоване авіасполучення та громадський транспорт.

  У натовпі протестувальників тисячі пенсіонерів - теперішніх і майбутніх. У Парижі студенти блокували входи до деяких вишів.

  Студентка: "Зі збільшенням пенсійного віку молодь лишиться без роботи. А старші люди все одно не матимуть де працювати, бо компанії не найматимуть працівників за 60". 

  Дотепер усі французи - і чоловіки, і жінки - могли одержувати мінімальну пенсію у 60 років, а з 65-ти - повні виплати. Єдина умова - мати трудовий стаж у 40 з половиною років. Тепер його хочуть збільшити на рік, а пенсійний вік - на два роки. В уряді підрахували - до 2018-го - це може зекономити Франції 70 мільярдів євро.

  Франсуа Шерек, лідер профспілки CFDT: "У розпал фінансової кризи робітники у цій державі і так почуваються обдуреними. В усіх нас - стійке відчуття несправедливості".

  Замість пенсіонерів, профспілки пропонують заробляти на багатіях - збільшити податки для заможних. Та президентові Ніколя Саркозі й Сенату ця ідея не припала до душі. У парламенті - попри затяжні протести - продовжують розглядати реформу.

  Житель Ліона: "Ми не плекаємо особливих надій - адже парламент вже розглядає реформу. Але цей страйк демонструє громадську думку, показує, що ми думаємо про пенсійну реформу".

  Жителька Ліона: "Були випадки у минулому, коли уряд давав задній хід. Все залежить від того, наскільки сильно ми натиснемо. Сьогодні - гарний початок".

  Житель Тулузи: "Єдиний шлях до перемоги - це нерегулярні страйки, які уряд не зможе передбачити".

  Бій пенсйній реформі французи дають уже вчетверте за місяць. На вулицях сотні тисяч людей - складно не звернути увагу. Та навіть не визираючи з кабінетів і власних авто, урядовці відчують наслідки протестів. Із затримкою приходить пошта. Подорожчало пальне на заправках. Скасована половина авіа-рейсів. На дорогах Парижа затори, через перебої у русі метро.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві вчетверте провели Свято словника
  Наступний матеріал
  Росія повернула Україні 2 історичні пам`ятки
  Теги: