elise.com.ua

Євросоюз запровадив потужні секторальні санкції проти Білорусі

  Читайте по-русски
  Мовиться про ключові галузі економіки країни

  Країни Європейського Союзу в четвер, 24 червня, затвердили нові секторальні санкції проти білоруського режиму Олександра Лукашенка через антидемократичні дії та примусову посадку літака Ryanair у Мінську.

  Обмеження стосуються галузей, пов'язаних із нафтопродуктами, калійними добривами, тютюном, а також банківської справи та технологій спостереження. Відповідна інформація була оприлюднена на сайті Європейської Ради.

  "Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти білоруського режиму у відповідь на ескалацію серйозних порушень прав людини, а також жорстокі репресії проти громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, серед іншого і через примусову посадку рейсу Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року та подальше ув'язнення журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги", – йдеться у повідомленні.

  Крім ембарго на торгівлю із країною товарами та послугами у згаданих галузях – Білорусі був закритий доступ на фінансові ринки ЄС, до страхування або перестрахування державних фірм та установ. А Європейський інвестиційний банк зупиняє будь-які трансфери або виплати.

  Нагадаємо, нові санкції проти Мінська запровадили через примусову посадку цивільного лайнера 23 травня. Унаслідок спецоперації білоруські спецслужби затримали опозиційного блогера Романа Протасевича та його подругу. Щодо них застосовують тортури, як заявляють рідні й опозиція. У відповідь Євросоюз заборонив польоти над Білоруссю та закрив свої аеропорти для білоруських літаків. До цього рішення нині долучилися також сім країн, які не є членами ЄС: Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія.

  Попередній матеріал
  В Україні оголошено штормове попередження: синоптики прогнозують різке погіршення погоди
  Наступний матеріал
  Одурманювання ліками і заборона народжувати: Брітні Спірс судиться з батьком-тираном, щоб уникнути "опіки"
  Loading...