Санкції щодо Росії
Санкції щодо Росії 24tv.ua

Євросоюз продовжив санкції проти РФ ще на пів року – хто відчує їхню дію першим

  Читайте по-русски
  Санкції, зокрема, закривають для Росії доступ до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в енергетичному секторі Росії

  Рада ЄС ухвалила рішення продовжити на наступні шість місяців обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Росії, які були вперше застосовані у 2014 році у відповідь на дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. Таку інформацію оприлюднили на сайті Європейської Ради.

  "Рішення Ради ЄС виходить з останніх оцінок стану імплементації Мінських угод – які, за очікуваннями, мали бути виконані до 31 грудня 2015 року, – під час Європейської Ради 10-11 грудня 2020 року. Виходячи з того, що Мінські угоди не виконані в повному обсязі Росією, лідери ЄС одностайно прийняли політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії", – йдеться у повідомленні.

  Яка дія санкцій: 

  • обмежують доступ на первинний та вторинний ринки капіталів ЄС для певних російських банків та компаній, та забороняють певні види фінансової допомоги та брокерських послуг для російських фінансових інституцій.
  • Ці заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передання всіх матеріалів оборонного призначення, та вводять заборону на постачання товарів подвійного призначення для використання у військових цілях або кінцевими військовими користувачами в Росії.
  • Санкції також закривають для Росії доступ до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в енергетичному секторі Росії, наприклад, у видобутку нафти або її розвідки.

  На додаток до економічних санкцій, ЄС ввів у дію різного роду заходи у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та заборону на подорожі), а також окремі обмеження для економічних взаємовідносин з Кримом і Севастополем.

  Довідка. Секторальні санкції ЄС проти Росії були запроваджені у 2014 році у зв’язку з діями, спрямованими на дестабілізацію України. Вони мають найбільший вплив на економіку РФ – у фінансовому, військово-промисловому та енергетичному вимірах. В перші роки після запровадження цих санкції ЄС обсяги торгівлі РФ з ЄС впали на 30%. Умовою для скасування цих санкцій є повне виконання Росією Мінських домовленостей. Цей санкційний режим ЄС переглядає кожні півроку, після розгляду поточного стану виконання Мінських домовленостей.

  Як повідомляв 5.UA, Конгрес США схвалив документ про допомогу Україні та санкції проти "Північного потоку-2". 

  Попередній матеріал
  У столичній Держспоживслужбі назвали основне джерело зараження COVID-19
  Наступний матеріал
  Українки здобули шість медалей на Кубку світу зі спортивної боротьби
  Loading...