5.ua

Європейські політики продовжують декларувати підтримку України

  Послідовну підтримку Україні – принаймні на словах – продовжує демонструвати Європа. Низка політиків виступила із заявами у яких засудила дії Росії.


  Новопризначений глава НАТО Єнс Столтенберг у риториці подібний до попередника. Пріоритетним питанням для Альянсу вважає ситуацію в Україні, а повернення до попереднього формату відносин із Москвою назвав неможливим.

  Єнс Столтенберг заявив: "Рішення про припинення вогню з боку української влади на Сході дає шанс на врегулювання конфлікту, тоді як Росія застосовує силу для дестабілізації ситуації в Україні – тим самим залишається порушником міжнародного права".

  Розпочала термін на новій посаді зі звинувачень у бік Кремля і нова чільниця польського уряду Ева Копач. Виступаючи у Сеймі, вона наголосила: Варшава ніколи не прийме втрату Україною частини її території.

  "Уряд проводитиме прагматичну політику в контексті подій в Україні. Для Польщі та її громадян ключовим є припинення військового протистояння в Україні й об’єднання української держави. Польща ніколи не погодиться на анексію українських територій або зміну кордонів у Європі силою", – запевнила Ева Копач.

  Не скупий на нарікання і Брюссель: через тиждень після отримання листа від Володимира Путіна, глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу таки відповів. У посланні керівнику Кремля Баррозу наголосив – нові торговельні бар’єри для українських товарів суперечать тристороннім домовленостям. Лист від імені Баррозу зачитала речниця Європейської комісії Пія Аренкільде-Гансен: "Це створює торговельні бар’єри між двома країнами та суперечить тристороннім домовленостям, а саме щодо пропозиції відкласти тимчасове застосування Угоди про асоціацію у частині поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі. Угода є двостороннім документом, і змінювати його можуть тільки відповідні сторони".

  Новопризначений єврокомісар з питань розширення Йоганес Ган обіцяє: у майбутньому Євросоюз активніше реагуватиме на потреби своїх партнерів і зауважив, що безпека самого ЄС залежить від безпеки сусідів Європейського союзу.

  Зараз же Йоганес Ган знову закликав до мирного рішення: "Ми маємо знайти рішення, що поважатиме територіальну цілісність України, а також міжнародне право. У контексті мирного врегулювання прекрасною ініціативою стала пропозиція Президента Порошенка щодо надання статусу особливого самоврядування в окремих районах Східної України, реалізації ідеї децентралізації завжди має позитивний ефект".

  Єврокомісар наголосив: ЄС налаштований рішуче відстоювати свої принципи, і Росія не повинна недооцінювати цю рішучість.

  Ольга Дацюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Україна не матиме таємниць від партнерів-країн НАТО - Кабмін
  Наступний матеріал
  У Донецьку провели турнір з міні-футболу "За мирний Донбас"
  Теги:
  Loading...