5.ua

Україна не матиме таємниць від партнерів-країн НАТО - Кабмін

  Кабінет Міністрів України на засіданні 1 жовтня прийняв ряд рішень, які спрощують доступ до деяких державних таємниць для групи радників НАТО.
  Про це на брифінгу повідомив міністр Кабінету міністрів Остап Семерак.

  Міністр нагадав, що під час зустрічі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з Генеральним секретарем НАТО була досягнута домовленість про те, що в Україну прибуде група радників Північноатлантичного альянсу, які допоможуть вітчизняним силовикам ефективно реформувати сектор безпеки і Збройні Сили України. Така група вже прибула і працює в Україні.

  За словами Остапа Семерака, сьогоднішні рішення уряду забезпечують розвиток відносин з «друзями України по НАТО». Йдеться, зокрема, про можливість надання експертам з НАТО допуску до певних засекречених даних.

  "Уряд розглянув і схвалив ряд законопроектів і проектів постанов, які врегульовують наші взаємини з експертами НАТО і дають їм можливість доступу і вільної роботи з документами в приміщеннях у присутності і без присутності супроводжуючих осіб", - підкреслив Міністр.

  Остап Семерак пояснив, що досі в Україні діяла "стара, створена ще за Радянського Союзу, за часів залізного занавісу", система доступу до режимних об’єктів і документів із грифом "таємно". Уряд ці бюрократичні процедури спростив.
  "Ми вважаємо, що це суттєво спростить нашу співпрацю, засвідчить наші дружні відносини і допоможе Україні побудувати набагато ефективнішу і якіснішу систему охорони безпеки", - зазначив Семерак.

  За словами Міністра, розвиток співробітництва з "друзями по НАТО" особливо актуальний в теперішній час. Він зазначив, що попри оголошене перемир’я, Україна в ескалації конфлікту з Росією: сутички з бойовиками не припиняються, а мирне населення піддається обстрілам з боку терористів. Це підтверджують і повідомлення західних партнерів України, які стверджують, що російські війська не залишають території України, а перебувають біля кордонів нашої держави. Він нагадав, що США в особі речника Держдепу Джен Псакі закликали РФ і бойовиків негайно вивести всі війська з території України.
  Попередній матеріал
  Порошенко закликав Австрію допомогти у розслідуванні злочинів режиму Януковича
  Наступний матеріал
  Європейські політики продовжують декларувати підтримку України
  Loading...