Європейські музеї і пам`ятки продають квитки через інтернет

  Європейські музеї і пам`ятки запроваджують системи резервування квитків в Інтернеті. Вони не потребують особливих знань і заощаджують відвідувачам чимало часу.

  Усього кілька десятків людей цього зимового дня очікують на вхід до Ейфелевої вежі. А ще три роки тому черги розтягувалися на сотні метрів. Каси не справлялися з потоком туристів, і тоді їм в допомогу запровадили систему попереднього продажу квитків в мережі інтернет.

  Ніколя Лефебр, генеральний директор компанії "Ейфелева вежа": "Будь-хто тепер може обрати бажаний день і час для відвідин, і потрапити на Вежу саме тоді. Квиток можна роздрукувати чи зберегти в мобільному телефоні та пред`явити на вході. Стояти в черзі годину-півтори більше немає потреби".

  Навіть якщо у туриста немає банківської картки чи доступу в інтернет, все одно є привід подякувати  новаторам. Адже, і звичайні каси тепер, коли поменшало клієнтів, працюють набагато оперативніше.

  Відвідуівачка Ейфелевої вежі: "Час сплинув непомітно. Черга швидко посувалася вперед".

  Відвідуівачка Ейфелевої вежі: "Ми купили квитки на місці, бо прийшли сюди спонтанно - не потрапили на ковзанку. Але все одно, можливість придбати їх через інтернет - просто чудова".

  Успіх паризьких музейників підтверджують їхні колеги з Берліна. Кажуть, нововведення полегшило життя і співробітникам, і гостям.

  Крістофер Ріхард, керівник керівник служби по роботі з відвідувачами державних музеїв Берліна: "Відвідувачам, що купили квитки завчасно, тепер не доводиться стояти в чергах. Але ми все одно не зачиняємо каси. Хто не зміг придбати квиток в мережі або не схотів - завжди може зробити це на вході".

  У касі музею квитки купують хіба що випадкові гості. Всі решта - і туристи здалеку, і компанії школярів - користуються інтернетом.

  Відвідувачка: "Квитки купили заздалегідь, бо нас багато. Вирішили компанією зайти в музей після різдвяної вечірки. Затрималися лише в гардеробі - що й не дивно в таку погоду. Але решта - минуло дуже швидко".

  Нову послугу опановують навіть представники старшого покоління.

  Відвідувач: "Виявилося, що це дуже просто. Наш друг купив квитки в інтернеті та роздрукував на домашньому принтері. Ми прийшли і одразу потрапили на виставку".

  Українські музеї поки що лишаються обабіч європейської тенденції. Навіть власний сайт є не в кожного, не те що система бронювання квитків. Своєрідний її аналог - номер телефону, за яким можна домовитися про відвідини чи екскурсію. Але сплачувати її все одно доведеться через касу.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Одеський винахідник створив велосипед нової конструкції [відео]
  Наступний матеріал
  Спікер Арабського парламенту закликав відкликати спостерігачів із Сирії
  Теги: