Європарламент
Європарламент 5 канал

Європарламент резолюцією засудив переслідування кримських татар Росією: які вимоги до РФ

Депутати вважають, що Європейський суд із прав людини повинен передусім розглядати позови з Криму, адже російська судова система на це не здатна

Росія серйозно порушує права людини в Криму. Про це заявили депутати Європарламенту. Вони ухвалили резолюцію, в якій зокрема засудили переслідування кримських татар на півострові. Які вимоги депутати висунули до російської влади в окупованому Криму – дивіться у сюжеті "5 каналу".

Систематичне порушення прав людини, переслідування кримських татар та придушення свободи слова – такими діями Росії в Криму обурені депутати Європарламенту. В ухваленій резолюції вимагають звільнення низки осіб, яких називають політв'язнями. В документі засудили винесення вироку заступникам голови Меджлісу Ільмі Умерову та Ахтему Чийгозу, а також журналісту Миколі Семені. Загалом у резолюції згадують 44 особи. Серед них також і український режисер Олег Сенцов. Усі судові вироки Європарламент рішуче засуджує.

"Ми повинні називати імена кримськотатарських лідерів – Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, а також українського журналіста Миколи Семени. Вони, їхні родини, Росія та всі навколо повинні знати, що про цих людей не забули", – заявив депутат Німеччини Міхаель Галер.

У Європарламенті переконані: права кримських татар значно порушила заборона Меджлісу та проголошення його екстремістською організацією. Про утиски фундаментальних прав людини на півострові свідчать постійні репресії, примусове запровадження російського громадянства та застосування законодавства про екстремізм, тероризм і сепаратизм. Депутати вважають, що Європейський суд із прав людини повинен передусім розглядати позови з Криму. Адже російська судова система на це не здатна. Занепокоєні вони і переслідуванням на півострові незалежних ЗМІ, які представляють національні меншини.

"Сьогодні ми обговорюємо справи двох кримськотатарських лідерів та одного українського журналіста. Але проблема набагато ширша. Ми спостерігаємо репресії проти свободи слова та утиски національних меншин. Вони потребують захисту своїх прав в усьому світі. Ми вимагаємо, щоб російська влада відхилила звинувачення. Вони мають припинити переслідування кримських татар, захисників прав людини, адвокатів та інших", – виступила депутат від Швеції Сорая Пост.

Занепокоєння в Європейському парламенті спричинила також мілітаризація Криму. Депутати переконані, що це загрожує як регіональній, так і загальноєвропейській безпеці. Парламентарі закликали забезпечити безперешкодний доступ на півострів спеціалізованих структур ООН, ОБСЄ та Ради Європи. Вони вкотре наголосили: анексія Криму Росією є незаконною. Вона порушує міжнародне право та європейські угоди.

Ірина Родіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Велика делегація європарламентарів відвідала прифронтову Авдіївку – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО має цілу низку запобіжників – політконсультант
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": знаковий автор, музикант та продюсер Дмитро Ципердюк в ефірі "5 каналу"
Loading...

У ПАРЄ закликали РФ негайно і беззаперечно звільнити Умерова

США вимагають від Москви скасувати вирок Умерову – Держдеп

"Хто більше": МінТОТ нарахувало 30 суден-порушників у портах анексованого Криму

Незаконні вироки РФ: Німеччина закликала звільнити Семену та Умерова

"ЗА ЧАЙ.COM": адвокат Микола Полозов в ефірі "5 каналу"

"Непроста акція": чому активісти під посольством РФ дзиги крутили