Європа відновлює повітряне сполучення (репортаж)

  Перші літаки, які здійснили польоти, попри виверження вулкана - безпечно приземлилися у місцях призначення. Ще кілька на шляху із Європи до Північної Америки та Азії і у зворотному напрямку. Велика Британія розробила екстрений план посадки, якщо рейси з Китаю та США долетять до королівства, а летовища знову доведеться закрити. Надію Європі дає метеорологічний офіс у Ісландії. Цими вихідними вітер може відігнати вулканічну хмару від Старого світу. Але це лише прогноз, який може змінитися.

  Сила і напрямок вітру можуть стати порятунком для усіх європейців, що потерпають від виверження вулкана в Ісландії. А можуть і завдати ще більшої шкоди. Такі непевні прогнози дають ісландські метеорологи. За попередніми даними, ближче до вихідних з`явиться вітер зі сходу. Він відганятиме вулканічні хмари подалі від Європи, на захід. Тоді буде непереливки мешканцям Північної Америки. Навіть приблизно фахіфці не можуть дати відповіді на головне запитання - коли припиниться виверження. Найбільш песимістичний прогноз - через рік. Саме стільки востаннє вивергався вулкан зі складною назвою Ейяфяллайокудль.

  У європейських країнах тим часом поступово поновлюють польоти - у зонах, які визначили безпечними. Пасажири з "перших ластівок" - літаків, котрі дісталися до місця призначення, виходять щасливі і перелякані. Більшість зізнаються - під час польоту молилися, щоби літак не потрапив у хмару пилу. Попри острах, відкладати політ ніхто не хотів - вичерпувалися сили ночувати в аеропортах, закінчувалися гроші у тих, хто застряг у чужій країні.

  Тих, кому поталанило після п`яти днів поневірянь врешті повернутися додому - усього кілька сотень. Загалом у транспортному хаосі зруйнувалися плани майже мільйона пасажирів. Деякі не піддаються обставинам, як наприклад одна пара зі Словачини. Наречені не встигли повернутися з Тайваню додому на власне весілля. Тож одружилися в країні, де відпочивали. Посприяв весіллю - готель, де вони зупинилися. Розважити знуджених та розлючених пасажирів намагається і аеропорт у чеській Празі. Людям пропонують екскурсії тими відділами летовища, куди зазвичай пасажирів не пускають.

  Нонна Стефанова, 5 канал  Попередній матеріал
  Мінтранс: українські аеропорти працюють у штатному режимі
  Наступний матеріал
  Нові сутички у Киргизстані, Бакієв перебуває у Білорусі
  Теги: