Нові сутички у Киргизстані, Бакієв перебуває у Білорусі

  Президент Киргизстану Бакієв перебуває у Білорусі, разом із родиною - заявив білоруський президент Олександр Лукашенко. Саме за його дорученням Курманбека Бакієва перевезли літаком до Мінська у понеділок. У самому ж Киргизстані перехідна влада намагається навести лад у передмістях Бішкека та Чуйській області, де відбулося дві спроби самозахоплення землі. Тимчасовий уряд уже направив до цих районів спецвійська і важку техніку.

  Перехідний уряд Киргизстану обіцяє жорстко зупиняти будь-яку спробу насильницького захоплення земель. Завдання непросте: у нової влади, що постала шляхом перевороту, поки що небагато важелів впливу на правоохоронців. Главу МВС, призначеного у перші дні повстання, навіть довелося замінити. Лише за цієї умови міліція погодилася повернутися до виконнання своїх обов`язків, і не зробила це у повному обсязі. Тому мешканці поселень, де була спроба самозахоплення земель - об`єднуються у народні дружини, чекаючи нових нападів.

  Унаслідок сутичок під Бішкеком і у Чуйській області є загиблі і поранені. Тимчасова влада розцінює сутички більше як соціальні, аніж етнічні. Хоча постраждалі - це саме національні меншини: турки-месхетинці, росіяни, уйгури. За їхній рахунок місцеві мешканці і збиралися забагатіти, мотивуючи самозахоплення земель - відсутністю допомоги від нової влади.

  Міжнародна спільнота вже відреагувала на нові заворушення. Так, президент Росії Дмитро Медведєв заявив: повноцінні відносини з Киргизстаном, зокрема економічні, його країна вибудує лише після виборів. Коли уряд стане легітимним, а не тимчасовим, і замість анархії запанує правовий лад. Лідери сусідніх із Киргизстаном держав вважають, що повторна революція і нова хвиля заворушень негативно позначаються і на їхніх країнах. ОБСЄ ж пообіцяло підтримку і закликало якнайшвидше навести лад у державі, щоби запобігти подальшим сутичкам.

  Тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою прийшов до влади у Киргизстані після заколоту 7 квітня 2010-го року, коли озброєні натовпи узяли штурмом урядові будівлі, і скинули президента Курманбека Бакієва. За кілька днів він залишив країну, і за словами опозиції - надіслав своє письмове прохання про відставку.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Європа відновлює повітряне сполучення (репортаж)
  Наступний матеріал
  Забудови руйнують ялтинську "Галявину казок"
  Теги: