Європа готується до терористичних атак

  Європа готується до терористичних атак. За даними американської розвідки, під загрозою нападу опинилися Італія, Німеччина та Франція. Спецслужби цих та багатьох інших європейських країн - у стані бойової готовності.

  Влада США та Британське МЗС закликає своїх громадян бути пильними під час подорожей Європою. Рекомендація пов`язана із даними розвідки, згідно з якими "Аль-Каїда" готується провести акції, рівні за масштабом нападу в Мумбаї у 2008-му році. Терористи можуть завдати ударів по туристичних об`єктах та транспортній системі низки європейських країн, зокрема Німеччини, Франції та Італії. Ступінь загрози  оцінюють як "високий".

  Джордж Шнекенберг, турист зі США:  "Незважаючи на ці застереження, в Європі я почуваюся набагато безпечніше, ніж у США. Там озброєні люди вільно ходять вулицями. У мене запланована цікава подорож і я не збираюсь від неї відмовлятися".

  Марк, турист із Великої Британії: "Я живу в Лондоні, і ми давно звикли до такого. Тому я не боюся і не думаю про це. Зазвичай, напади відбуваються, коли їх не очікуєш". 

  Побоювання спецслужб зумовлені низкою факторів. Два тижні тому до паризької мерії надійшли анонімні дзвінки із повідомленнями про теракти, що готуються у транспорті. МВС країни підвищило рівень терористичної загрози до червоного - передостаннього рівня. Посилили заходи безпеки в Італії. В Неаполі нещодавно затримали француза, якого підозрюють у зв"язках із бойовиками. Американські ЗМІ назвали ймовірні цілі терористів і в Німеччині. Серед них престижний берлінський готель "Адлон" та Бранденбурзькі ворота.

  Арнольд Шмольке, турист із Дрездена: "Так, я занепокоєний. Ці попередження дуже серйозні. У США стверджують, що загроза висока, наша влада поки що це заперечує. Не знаю кому вірити".

  Кармен, туристка з Іспанії: "Не можна увесь час жити у страху. Треба вірити, що усе буде добре. Утім у світі існує багато людей, які хочуть порушити мирне співіснування європейців".

  Сьогодні в Брюсселі відкривається форум "Азія-Європа", одна з головних тем якого - боротьба із тероризмом. У заході візьмуть участь глави держав та урядів і міністри закордонних справ з понад 30 держав.

  5 канал 

  Попередній матеріал
  Дипломатичний конфлікт між Росією та Білорусією
  Наступний матеріал
  Лева, що напав на дресирувальника у Львові, віддадуть до зоопарку
  Теги: