Дипломатичний конфлікт між Росією та Білорусією

  Дипломатичний конфлікт між Росією та Білорусією. Дмитро Медведєв у своєму відео-блозі звинуватив Олександра Лукашенка у антиросійських діях, і заявив, що на очорненні Росії побудована уся виборча кампанія чинного лідера Білорусі. Російський президент пообіцяв зробити із цього висновки, і попередив - відносини між Москвою та Мінськом - уже не будуть такими, як раніше.

  Гостру критику називають відповіддю Дмитра Медведєва на заяви Олександра Лукашенка, висловлені кілька днів тому російським журналістам. Тоді білоруський президент звинуватив російських лідерів у відвертій брехні щодо його держави і порушенні економічних домовленостей. Крім того, Лукашенко відкрито підтримав екс-мера Москви Юрія Лужкова, якого звільнив із посади Дмитро Медведєв.
  У відносинах із Росією президет Білорусі порушив не лише дипломатичні, але й звичайні людські норми поведінки. Про це російський президент заявив у відео-блозі на своєму офіційному сайті. Дмитро Медведєв називає Білорусь - найближчим сусідом та союзником Росії. А от дії президента Лукашенка та його політику - антиросійською і безчесною. 

  Дмитро Медведєв, президент Російської Федерації: "В последнее время Белорусь приянла на вооружение антироссийскую риторику. Предвыборная кампания там целиком и полностью построена на антироссийских сюжетах, на истерических обвинениях России в нежелании поддерживать беларусов и беларусскую экономику, проклятий в адрес российского руководства".

  Зачепило російського президента і невизнання Мінськом незалежності Абхазії та Південної Осетії. Лукашенко - не дотримав слова.

  Дмитро Медведев, президент Російської федереції: " Президент Беларуси заявил о готовности сделать это в присутствии своих коллег, 5-ти президентов. И соответствующая запись осталась в протоколе заседания ОДКБ. Но затем этот вопрос превратился в постоянный объект политического торга. Но Россия не торгует своими принципами. Подобное поведение является бесчестным, и партнеры себя так не ведут".

  Виступ російського президента є відповіддю на заяви самого Лукашенка, висловлені першого жовтня у Мінську - російським журналістам. Вислови президента Білорусі були схожі на закиди Медведєва - Кремль проводить антибілоруську пропаганду і не виконує зобов`язань.

  Олександр Лукашенко, президент Білорусі: " Якщо раніше російський інформаційний простір був для білоруської тематики просто закритим, то зараз, на жаль, у нього цілеспрямовано заливається потік безсоромної брехні, дезінформації та й просто відвертої нісенітниці. Мета ініціаторів цієї кампанії - зрозуміла - переконати людей, що білоруси - це ледь чи не вороги, а їхній президент - злодій, вбивця і зрадник, а сама Білорусь - вічна нахлібниця Росії".

  Щодо Абхазії та Південної Осетії Олександр Лукашенко також усе пояснив - за кілька днів до закидів Медведєва, на тій же прес-конференції. Не визнавати суверенітет самопроголошених регіонів Грузії Білорусь застеріг Європейський союз, і погрозив санкціями.

  Олександр Лукашенко, президент Білорусі: "Нам погрозили, що припинять із нами розрахунки у валюті. Це - колапс економіки. А з Євросоюзом, щоб ви знали, ми сьогодні торгуємо трохи більше, аніж із Росією. Це - мільярди доларів. І коли Росія нас випхала з ринку, Євросоюз не посмів цього зробити".

  Дипломатичний конфлікт між Москвою та Мінськом загострився усього за два місяці до президентських виборів у Білорусі. У тому, що виграє їх, уже вчетверте, Олександр Лукашенко - мало хто сумнівається. А от чи визнає їх тепер Росія - велике запитання.
  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На 9 років ув`язнять водія загиблого журналіста Ігоря Пелиха
  Наступний матеріал
  Європа готується до терористичних атак
  Теги: