Єврокомісія шукає нові шляхи виходу з економічної кризи

  Пакет жорстких заходів у економіці обговорюють в нижній палаті італійського парламенту. Голосування призначене на 9 годину вечора. А у ці хвилини депутати голосують за вотум довіри главі уряду, який ініціював антикризову програму. Опозиція виступає проти пакета, і вимагає розпустити парламент та вибрати нового прем’єра. Тим часом, у Єврокомісії шукають радикальних методів подолання кризи у зоні єдиної валюти.

  Новий інструмент боротьби з фінансовою кризою пропонує президент Єврокомісії. На засіданні європарламенту у Страсбурзі Жозе-Мануель Баррозу оголосив про плани проекту створення єдиних облігацій зони євро.  

  Жозе Баррозу, президент Єврокомісії: "Європейська комісія невдовзі представить план створення євро-облігацій. Частину цього плану можна буде впровадити відповідно до чинної угоди, решта - вимагатиме змін. Але ми повинні бути чесними - цей крок не означатиме негайного вирішення усіх проблем. Він стане лише елементом всебічного підходу до подальшої економічної та політичної інтеграції".

  Запровадження єдиних облігацій, так званих євробондів, турбує найміцніші економіки спільноти - Німеччину та Францію. Адже їхні бюджети стануть головними гарантіями продажу облігацій, особливо, якщо криза у нестабільних державах Єврозони поглибиться. Країни, чия фінансова стабільність особливо похитнулася останнім часом - за випуск спільних облігацій. Зокрема, на думку італійської влади, це додасть довіри інвесторам. У свою чергу, італійці обіцяють самотужки боротися з кризою. Вже у середу увечері парламент голосуватиме за пакет жорстких заходів в економіці.

  Стефано Стефані, сенатор: "Ми прагнемо побачити ключа до виходу з цієї надзвичайно серйозної кризи - і я наголошую на слові "надзвичайно".

  Джампаоло Фоґліарді, депутат від опозиції: "Цей пакет жорсткої економії заблокує кризу ненадовго. Але загальна проблема - залишиться".

  П’єро Круз, мешканець Риму: "Криза вражає всіх, на її розвиток впливає так багато різних чинників, що я не впевнений, чи вдасться урядові взяти її під контроль. Сподіваюся, влада зможе це зробити".

  Влада Італії планує підвищити ПДВ, збільшити пенсійний вік жінок-держслужбовців з 60-ти до 65-ти років, а також - запровадити 3-відсотковий  податок для тих громадян, чий прибуток перевищує триста тисяч євро на рік. Таким чином уряд може зекономити 54 мільярди євро. Жорстко економити обіцяють й інші держави ЄС, які зазнали особливого удару від глобальної рецесії. Це Греція, що опинилася на межі дефолту, а також Іспанія, Ірландія та Португалія.

  Нонна Стефанова, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  На Вінниччині відкрили пам`ятник витинанці
  Наступний матеріал
  Новий унікальний експонат у столичному музеї Ханенків
  Теги: